Pažintis su penkerių metų senumo Android versija
Pati pirmiausia Google pristatyta Android operacinė sistema veikė išmaniajame telefone, kuris buvo panašus į tų laikų Blackberry arba Nokia E. Tai buvo Google Sooner – aparatas, sukurtas ant OPAM850 platformos. Jis neturėjo lietimams jautraus ekrano bei Wi-Fi. Taigi, šiame išmaniajame telefone ir buvo projektuojama populiariausia visame pasaulyje Android sistema.
 

Neseniai programinės įrangos kūrėjui Styvenui Trogton-Smitui (Steven Troughton-Smith) atsirado galimybė susipažinti su ankstyva Google mobiliosios operacinės sistemos versija, ir jis nusprendė savo bloge trumpai pasidalinti su visuomene įspūdžiais. Jis gavo į rankas HTC-2065.0.8.0.0 aparatą, kuris buvo sukurtas dar 2007 metų gegužės 15 d. Tai reiškia, kad jis buvo sukurtas 4 mėnesius prieš pirmojo iPhone pristatymą. Tuo pačiu pirmoji viešai prieinama Android Milestone 3 (M3) versija, kurią galima pamatyti pateiktoje vaizdo medžiagoje, buvo pristatyta 2007 metų lapkritį, o pats Android 1.0 atsirado tik dar po metų.
 
 
Google Sooner arba HTC EXCA 300 platformos pagrindas – OMAP850, turintis 64 MB RAM. Šis aparatas buvo pateiktas baltos ir juodos spalvos. Aparatas nepalaiko sensorinio valdymo, jame įrengtas 320x240 rezoliucijos ekranas, 1,3- megapikselių kamera su vaizdo įrašymo galimybe, mini-USB ir miniSD (ne microSD) lizdas.
 
 
Aparatas labai lengvas, o apvalesnis korpusas atrodo patvarus. Yra QWERY klaviatūra, 4 pozicijų valdymo mygtukas, 4 sisteminiai mygtukai („meniu“, „atgal“, „namo“ ir „mėgstami“) bei skambučio priėmimo/numetimo mygtukai. Telefone įrengtas 2G-modemas, palaikantis EDGE, tačiau Wi-Fi ir 3G funkcijos nerealizuotos.
 
Pradinis ekranas
 
Tai yra Android vartotojo sąsajos pagrindas. Vartotojas gauna prieigą prie gadget‘ų (pavyzdžiui, prie laikrodžio) ir Google paieškos (atsiranda paspaudžius rodyklę „žemyn“). Nuo pat pradžių tai buvo operacinė sistema, sukurta Google paieškai.
 
 
Aplikacijos
 
Mygtuko „namo“ paspaudimas iškviečia aplikacijas. Tai yra greito paleidimo panelė – bet kuriuo metu vartotojas gali paspausti mygtuką „meniu“ ir pridėti prie panelės naują aplikaciją. Taip vartotojas gali pridėti tam tikrus veiksmus į išrinktųjų panelę (pavyzdžiui, Bluetooth nustatymus). Taip pat ji suteikia greitą prieigą prie sistemos pranešimų ir baterijos nustatymų.
 
 
Po antro paspaudimo, panelė dar labiau išsiskleidžia ir suteikia prieigą prie visų įdiegtų programų. Nėra jokio rūšiavimo ar kitų nustatymų. Panašu, jog meniu galima išsikviesti iš bet kur, ir net nereikia grįžti į pradinį ekraną.
 
 
Sistemoje yra dar vienas „visų aplikacijų“ ekranas, pateiktas atskira programa, kuri atrodo kiek skirtingai, bet veikia visiškai taip pat.
 
 
Pradinio ekrano raida

Iš video matosi, jog Android M3 versijoje, parodytoje pirmojoje viešojoje vaizdo prezentacijoje, jau buvo visiškai kitoks pradinis ekranas. Panašus ekranas taip pat yra ir Sooner versijoje, tiesa jis pateiktas atskiros programos pavidalu. Čia spartaus paleidimo panelė pateikta ekrano apačioje. Būtent taip tradiciškai atrodo pradinis Android ekranas.
 
 
Interneto naršyklė
 
Sooner versijos naršyklė sukurtas su WebKit. Naršymas internete su šiuo prietaisu – skausmingas ir lėtas procesas, nors puslapių atvaizdavimas yra visai neblogas, nepriklausomai nuo aparato amžiaus.
 
 
Gmail
 
Šiame aparate realizuota Gmail programa su bazine prieiga prie elektroninio pašto dėžutės. Bet žinoma šios programos funkcionalumas neprilygsta šiuolaikinei Gmail programai, skirtai Android operacinei sistemai.
 
 
Google Talk
 
Telefone prieinamas veikiantis Google Talk. Juo galima naudotis, nebent jums nepatinka žalia spalva.
 
 
Kitos programos
 
Viso prieinamos tik keletas programų. Dalis veikia, kiti ne, kai kurie – iš dalies. Prieš penkis metus visos tos programos buvo pakankamai žalios. Nors prietaise yra Maps, YouTube ir Google Earth, nepavyko jas priversti veikti (Maps ir YouTube pasileidžia, bet nesuteikia prieigos prie turinio – gali būti, jog tiesiog neatsako testiniai serveriai).
 
Užrašai

 
Adresų knygelė
 
 
Skaičiuotuvas
 
 
Kalendorius
 
Ši programa neveikia, bet galime matyti, kaip atrodo pranešimai apie klaidas.
 
 
Kamera
 
 
Trumpųjų žinučių rašymas ir siuntimas
 
 
Galime teigti, jog prieš iPhone pasirodymą, Android filosofija  buvo kiek kitokia – sistema labiau priminė Symbian ir Blackberry. Ši Android versija neprilygsta išleistai 2004 metais Symbian Serias 90 – pasirodžiusių prieš iPhone Nokia sensorinių išmaniųjų telefonų (Nokia 7700 ir 7710) operacinei sistemai. Tiesa po Apple išmaniojo telefono pasirodymo Google geriau už kitus pamatė ir suvokė sensorinės įvesties perspektyvą. Šiandien niekas neabejoja sensorinių technologijų ateitimi – Android, WebOS, Windows Phone 7, Windows 8, Blackberry 10... O tik prieš 5 metus viskas buvo visiškai kitaip.
 
Vertimas: Vladimir Čekurišvili

Šaltinis: www.3dnews.ru

Palikite komentarą
Vardas*
El. paštas