Telefonai iki 600 lt
Autorius: Vytautas Povilas Jurgaitis

Ar kada susimąstėte, kas yra vidutinė klasė ir kaip mes patys tai suvokiame? Ar tai yra tiesiog techniškai paimtas ir suskaičiuotas vidurkis, ar tiesiog tai, kas priskiriama pilkai masei, už ko niekada neužkliūtų akis gatvėje? Siūlau šiandiena į tai pažvelgti kiek kitu kampu, pagalvoti apie vidutinybę kitaip
.
Pabandykime surasti telefono aparatą, kurio kainą galima priskirti vidutinei, bet kuris yra pakankamas išsišokėlis, kad neleistų jums net pagalvoti jog pasirinkdami jį, prisijungsite prie pilkos masės žmonių, kuriems telefonas – tik skambučių ir SMS žinučių siuntimo priemonė. Koks tai gali būti bruožas ar savybė, dėl kurio telefonas būtų išskirtinis: stilius, orientacija į išskirtinį segmentą, funkcionalumas, o gal... paprastumas? O kodėl gi ne bet kuris iš jų?

Bandom atrinkti keletą atstovų. Nokia, kompanija visada sugebėdavo rasti išskirtinius sprendimus išskirtiniams rinkos segmentams, nesvarbu ar tai būtų verslas ar paaugliai, ar melomanai. Taigi pirmiausiai į galvą šauna mintis apie muzikaliąją ir spalbingąją XpressMusic seriją, kurios labai geras atstovas 5310. Kiek senesnis modelis, bet vis dar nepraranda populiarumo. Dar pamenu, kaip tik po pasirodymo stebino savo korpuso plonumu, bei muzikos grojimo galimybėmis. 

Toliau - stilius. Dažnai pasitaiko jog stilius ir solidumas sunkiai suderinami arba kainuoja toks savybių rinkinys labai nepigiai. Bet tada pagalvojau, o kodėl, gal galima pasirinkti gamintoją Sony Ericsson. Juk ši kompanija visada gamino gana solidžius, aukštos kokybės, bet taip pat kiek minimalistinius telefono aparatus. Bet nebuvo jie visi tokie neišsiskiriantys. Iš karto šauna mintis apie S500. Pats po telefono išleidimo buvau susidomėjęs, nes ne dažnai SE išleidžia kažką tokio... kitokio, nei įprastai.

Na ir atėjo metas funkcionalumui. Žinoma šioje srityje nepralenkiami HTC telefonai, bet kainų kategorija jau būtų ne ta. Tuomet manau, jog Samsung kartas nuo karto atneša į rinką įnovatyvių idėjų. Paskutinė iš jų, kuria susigundžiau ir pats, buvo dvigubas siųstuvas/imtuvas ir galimybė aktyviai vienu metu naudotis dvejomis SIM kortelėmis viename telefone. Naujausias telefonas su šia technologija, patenkantis į nusibrėžtą kainų kategoriją – C5212.

Taip pat pratęsdamas tradiciją parinksiu paskutinį konkurentą iš LG asortimento. Tiesa, nelabai įsivaizdavau, kuris modelis atitiktų pasirinktą paprastumo kriterijų, bandau ieškoti. Įdomus kandidatas – GD330, ilgai negalvoję ir pasirinkime šį modelį.
 
Na štai ir surinkome visą būrį „vidutinės klasės“ telefonų. Visi pakankamai skirtingi, vienintelis siejantis dalykas – kaina, kuri čia neviršija 540 litų. Pabandykime pažiūrėti kodėl verta rinktis kiekvieną iš jų.

Išvaizda ir naudojimo patogumas

Iš pirmo žvilgsnio telefonai tikrai atrodo skirtingi, jei kalbėsime apie dizaino subtilybes. SE S500 vyrauja lenktos aptakios formos, žalsvi atspalviai, įrėminti klasikine juoda spalva. „Slide“ tipo korpusas su lenkta apatine dalimi – tiek dizaino sprendimas, tiek ir bandymas padidinti ergonomiškumą. Bendrai žiūrint aparatas atrodo išbaigtai ir stilingai, net žinant jog išleistas jis buvo dar 2007 metų pirmoje pusėje.

Sekantis konkurentas atvyko iš LG arsenalo. Tai 2009 metų vasarą parduotuvių lentynas pasiekęs GD330. Iš pirmo žvilgsnio pats korpusas kiek panašus į aptartą SE atstovą, bet detalės ir spalvų gama parinkta subtiliau, niekas per daug nekrenta į akis. Tai tiesiog kukliai atrodantis „slide“ tipo telefonas. Paviršius kiek grublėtas, todėl telefonas tarsi prilimpa rankoje lyg ten ir turėtų būti. Viskas atrodo paprasta ir suprantama.

Na ir štai man, kaip tikram melomanui - atgaiva, matyti telefono pavadinime žodį „music“. Taip, tai Nokia atstovas 5310 XpressMusic. Tinka ir jam, ir jai – galite rinktis mėlynos ar raudonos spalvos apdailą, jei netinka – yra dar ir alyvinė alternatyva. Telefonas stebina savo mažais matmenimis, jis toks plonas, jog kišenėje jo net nejusite, o ir telpa jis net į tas mažas kišenėles, kur įprastas telefonas netilptų. Pats dizainas gana jaunatviškai spalvingas, net nedvelkia solidumu, greičiau rėkia „Play me loud“.

Na ir galiausiai laikas technologijoms.  Štai ir Samsung atstovas, šiais metais išleistas į prekybą C5212. Dizainas – paprastas, solidus, pažįstamas, kaip senas geras draugas. Gal kiek labiau tikėtina būtų pamatyti „Sony Ericsson“ ženkliuką ant tokio konservatyvaus dizaino telefono, bet šį kartą tai tikrai yra Samsung, vienas iš „Dual SIM“ serijos telefonų.
 
Taigi telefonai skirtingi, taip pat skiriasi ir jų patogumas naudoti. Tiesa šį kartą visi varžovai turi pakankamai ergonomiškas klaviatūras, dideliais mygtukais. Gal tik SE S500 klavišai kiek mažesni, bet visa tai – siekiant išskirtinumo. Patogiausia pasirodė Samsung C5212 telefono klaviatūra – mygtukai dideli, kiek iškilę, lengvai spaudomi, tikrai nėra prie ko prikibti.
 
Kitas svarbus parametras – matmenys ir svoris. Čia dauguma varžovų yra verti vienas kito, bet Nokia 5310 čia išsišoka – telefonas apie 30 gramų lengvesnis ir gerokai plonesnis nei kiti. Detalus palyginimas – lentelėje žemiau:
 
 
Išmatavimai, mm
(Ilgis x Plotis x Storis)
Svoris, g
SE S500
99 x 47 x 14
94
LG GD330
102,7 x 50,8 x 11,9
102
Nokia 5310 XpressMusic
103,8 x 44,7 x 9,9
71
Samsung C5212
112,7 x 48,6 x 14,3
99
 

Techninės galimybės

Ryšio galimybės

Visi aptariami telefonai yra pritaikyti dirbti GSM tinkluose. Vienintelis skirtumas čia – palaikomų darbo dažnių skaičius. Čia pirmauja keturdažniai SE S500 ir LG GD330, kiek atsilieka Nokia 5310 su tridažniu darbo režimu ir paskutinis lieka Samsung C5212, kurio kiekviena aktyvi SIM kortelė gali dirbti tik dvejais dažniais. Tiesa, net ir tokiu atveju neteko susidurti su situacija, kai Samsung signalo stiprumas krisdavo žemiau normalaus lygio, taigi manau naudojantis telefonu Lietuvoje ryšio kokybės problemų kilti neturėtų.

Kaip ir dera visiems dabartiniams telefonams, visi konkurentai turi įdiegta pilną GPRS ir EDGE duomenų perdavimo standartų palaikymą. Taip pat sujungimui su kompiuteriu ir kitais įrenginiais įdiegtas Bluetooth ir USB sąsajų palaikymas. Detalus palaikomų standartų aprašymas lentelėje žemiau:
 
 
GPRS standartas, sparta
EDGE standartas, sparta
Bluetooth standartas
USB Standartas
SE S500
Class 10,
32 – 48 kbps
Class 10,
236,8 kbps
V2.0 su A2DP palaikymu
V2.0
LG GD330
Class 10,
32 – 48 kbps
Class 10,
236,8 kbps
V2.0 su A2DP palaikymu
V2.0
Nokia 5310 XpressMusic
Class 32,
Class 32,
177 kbps
V2.0 su A2DP palaikymu
V2.0 microUSB
Samsung C5212
Class 10,
32 – 48 kbps
Class 10,
236,8 kbps
V2.1 su A2DP palaikymu
V2.0
 
Matome jog visi telefonai šiuo atžvilgiu beveik lygiaverčiai. Nokia turi universalų microUSB lizdą korpuse, o Samsung C5212 palaiko kiek atnaujintą Bluetooth sąsają.

Ekranas

Priartėjome prie vienos svarbiausių telefono dalių – ekrano. Geras ekranas yra svarbus, nes jo pagalba „bendraujate“ su savo telefono aparatu, be to vaizdo įrašai bei nuotraukos atrodo taip gerai iš ryškiai, koks geras yra telefono ekranas. Čia taip pat, tiek fiziniu dydžiu, tiek skiriamąja geba visų telefonų ekranai panašūs. Kiek nemaloniai nustebino Samsung C5212 ekranas, kurio skiriamoji geba – mažesnė nei kitų.

Detalus palyginimas – lentelėje žemiau:
 
 
Skersmuo
Raiška, taškais
Tipas
Spalvingumas
SE S500
2.0“
240 x 320
TFT
256 tūkst. spalvų
LG GD330
2.2“
240 x 320
TFT
256 tūkst. spalvų
Nokia 5310 XpressMusic
2.1“
240 x 320
TFT
16 mln. spalvų
Samsung C5212
2.2“
176 x 220
TFT
256 tūkst. spalvų
 
Reikia paminėti, jog Nokia 5310 vėl išsišoko su savo be proto dideliu atkuriamu spalvinių pustonių skaičiumi – net 16 milijonų spalvų. Tiesa šalia padėjus konkurentą su 256 tūkst. spalvingumo ekranu, žmogaus akis vargiai ar mato kokį skirtumą, bet specifikacijų aprašuose atrodo tai įspūdingai. Didelių priekaištų telefonų aparatų ekranams nepastebėta, tiesa, kaip minėjau Samsung mažesnės raiškos ekranas nėra toks malonus akiai, kaip kiti.

Daugialypė terpė

Toliau aptarsime aparatų daugialypės terpės galimybes. Visi telefono aparatai, išskyrus Samsung C5212, turi 2 mln. aktyvių taškų skiriamosios gebos foto kameras su vaizdo Įrašymo galimybe, taip pat aparatai apginkluoti FM radijo imtuvais su RDS funkcija, tik deja vienintelis SE S500 radijo imtuvo neturi. Visi telefonai standartiškai palaiko MP3 muzikos ir MP4 vaizdo failų atkūrimo funkcijas. Detalesnis daugialypės terpės funkcijų aprašymas – lentelėje žemiau.
 
 
Foto kamera
Vaizdo kamera
Atkuriami formatai
Papildomos galimybės
SE S500
2.0 MP
QCIF
(176x144 raiška)
MP3, AAC, AAC+, eAAC+, WAV, WMA, m4a
TrackID garso takelių atpažinimo sistema, diktofonas
LG GD330
2.0 MP
320x240 raiška
MPEG 4, 3GP, MP3, WAV
FM radijo imtuvas, diktofonas
Nokia 5310 XpressMusic
2.0 MP
QCIF
(176x144 raiška)
MP3, MP4, AAC, eAAC, WMA, AVC, MPEG4
FM radijo imtuvas su RDS, diktofonas
Samsung C5212
1.3 MP
QCIF
(176x144 raiška)
MP3, eAAC, Wav,MP4
FM radijo imtuvas su RDS ir įrašymo funkcija, diktofonas
 
Nesunku pastebėti jog čia kova – apylygė. Visi telefonai, išskyrus SE S500, turi radijo imtuvus ir diktofono funkciją, bei palaiko pagrindinių audio ir video formatų atkūrimą. Tiesa SE S500 turi kitą įdomią ir išskirtinę funkciją – TrackID. Tai yra garso takelio paieškos sistema duomenų bazėje, pagal ritmą – išgirdote klube jums patinkančią dainą, išsitraukiate S500, įrašote dalį kūrinio ir po paieškos duomenų bazėje turėsite atlikėjo vardą, bei dainos pavadinimą. Šauniai skamba, ar ne?
 
Toliau – vaizdo įrašymo, bei fotografavimo galimybės. Pirmieji trys kandidatai į jūsų kišenę turi vidutinio lygio, 2 milijonų vaizdo taškų foto kameras. Na vidutinės klasės telefone galima būtų tikėtis ir geresnės fotografavimo įrangos, bet pažvelgus į Samsung C5212, kuriame sumontuota 1.3 milijonų taškų raiškos kamera, net ir tie 2.0 mln. taškų atrodo gana pakenčiamai.

Ne paslaptis jog dauguma telefonų vis dar vargiai tinka vaizdo įrašų filmavimui – ne išimtis ir šis kvartetas. 176 x 144 taškų raiška ir 15 kadrų per sekundę sparta jums garantuoja jog sunkiai įžiūrėsite, ką ten vakarykščio vakarėlio kulminacijos metu nufilmavote. Vienintelis įmanomas panaudojimas – MMS žinutės. Tiesa LG kiek nustebino truputį didesne vaizdo įrašų skiriamąja geba – šis aparatas gali filmuoti QVGA (320 x 240 taškų) raiška. Taigi ir rezultatas nufilmavus šiuo aparatu – kiek geresnis, tiesa ne stulbinamai.
 
Kaip matome šiame raunde aiškaus nugalėtojo nėra. Gal kiek įdomesnis SE S500 galimybių rinkinys, bet FM radijo imtuvo nebūvimas – rimtas trūkumas, jei mėgstate autobuse ar vaikštinėdami mieste klausytis radijo programų. O jei bent truputį dažniau mėgstate fotografuoti, reiktų vengti Samsung atstovo, dėl mažos nuotraukų raiškos.

Papildomos galimybės

Aha, kuo gi dar gali mus nustebinti šių dienų, ir taip daug funkcijų atliekantys telefonai? Visų pirma pažvelkime į atminties, bei jos plėtimo galimybes, nes tai ilgsniu laikotarpiu yra gana svarbus veiksnys renkantis telefono aparatą, juk ir muzkos vis daugiau atsiranda mūsų kolekcijoje, ir telefono kontaktų, o jei mėgstate žiūrėti vaizdo klipus – be papildomos atminties kortelės neišsiversite. Detalus palyginimas žemiau:
 
 
Vidinė atmintis
Atminties plėtimo galimybės
Telefonų knyga
Skambučių registras
SE S500
12 MB
M2, iki 2 GB
1000 įrašų, foto skambučiai
30 paskutinių ryšių
LG GD330
20 MB
microSD, iki 8 GB
1000 įrašų, foto skambučiai
120 paskutinių ryšių
Nokia 5310 XpressMusic
30 MB
microSD, iki 8 GB
(hotswap)
2000 įrašų, foto skambučiai
60 paskutinių ryšių
Samsung C5212
60 MB
microSD, iki 8 GB
1000 įrašų, foto skambučiai
30 paskutinių ryšių
 
Na ir vėl - kova be aiškios baigties. Didžiausią vidinę atmintį turi C5212, bet kita vertus tų 60 MB šiais laikais ne kam ir užtenka. Tuomet svarbiau plėtimo galimybės, kurios pas visus konkurentus identiškos, išskyrus SE S500, kuris pripažįsta tik Sony M2 standarto atmintines, kurių maksimali talpa tik 2 GB, o ir kaina dažniausiai būna aukštesnė, nei atitinkamos talpos microSD kortelių.

Dar reikia paminėti, jog Nokia 5310 palaiko „hotswap“ funkciją, kuri leidžia keisti atminties korteles neišjungus telefono. Tai puiki funkcija norintiems su savimi nešiotis savo muzikos kolekciją, viskas ko reikia – keletas didelės talpos microSD kortelių.
 
Tiesa Samsung C5212 be didžiausios vidinės atminties turi ir dar vieną didelį privalumą, apie kurį užsiminiau jau straipsnio pradžioje – tai dviejų SIM kortelių palaikymas vienu metu. Ši funkcija bus labai naudinga tiems, kurie šiuo metu mėgsta nešiotis porą mobiliųjų telefonų.
 
Tuo tarpu Nokia 5310 didžiausias išskirtinumas – muzika. Šio telefono muzikos grotuvas puikiai pritaikytas muzikos klausymui, kad ir kur būtumėte. Labai patogūs yra dedikuoti muzikos grotuvo valdymo mygtukai, leidžiantys perjunginėti garso įrašus.
 
Na o kiti du varžovai išskirtinėmis papildomomis techninėmis galimybėmis neišsiskiria ir nieko naujo šioje srityje nesiųlo.

Baterija

Tam, kad besiklausant muzikos ar kalbant nereikėtų telefono per dažnai jungti į elektros tinklą, labai svarbu didelis baterijos rezervas. Visų varžovų palyginimas – lentelėje žemiau.
 
 
Baterijos tipas, talpa
Budėjimo laikas
Pokalbių laikas
SE S500
Li-Po, 930 mAh
Iki 370 valandų
Iki 9 valandų
LG GD330
Li-Ion, 800 mAh
Iki 450 valandų
Iki 5 valandų
Nokia 5310 XpressMusic
Li-Ion, 860 mAh
Iki 300 valandų
Iki 5:20 valandų
Samsung C5212
Li-Ion, 1000 mAh
Iki 250 valandų
Iki 3 valandų
 
Jei tikėti gamintojų pateikimais duomenimis, tai ilgiausiu budėjimo laiku gali pasigirti LG GD330 – net 450 valandų. Na o ilgiausiu pokalbio laiku didžiuojasi SE S500, apginkluotas ličio polimerų maitinimo elementu, maksimali pokalbio trukmė – 9 valandos. Stebina maža C5212 budėjimo, bei pokalbio trukmė, kuri nepaisant didžiausios baterijos talpos yra pati mažiausia.

Privalumai ir trūkumai

Apie privalumus ir trūkumus šiame palyginime kalbėti būtų sunku, nes nuo pat pradžių rinkomės išskirtinius ir tarpusavyje nelabai panašiuos telefono aparatus, tad ir jų trūkumai, bei privalumai gana skirtingi. Nokia – plonas, stilingas ir labiau primena muzikos grotuvą, nei telefoną – pasisekimas jaunimo ir melomanų tarpe garantuotas. Samsung atstovas – norintiems sutaupyti, naudojant dvigubą skambučių ir SMS žinučių tarifą ir vietoje dviejų telefonų kišenėje turėti tik vieną stilingą aparatą. Funkcionalumo ir paprastumo gerbėjai pamėgs LG GD330, na o ieškantiems išskirtinio dizaino sprendimų, geras pasirinkimas bus SE S500, kuriame puikiai dera juodi ir žali atspalviai, sukurdami išskirtinumo įspūdį. Taigi kiekvienas gali pasirinkti pagal poreikius, kas jam svarbiausia.

Kainos kokybės santykis

Įvertinimai iš interneto

 
GSM Arena
 
 
 
 
SE S500
8,10
 
 
 
 
LG GD330
8,20
 
 
 
 
Nokia 5310 XpressMusic
7,73
 
 
 
 
Samsung C5212
7,17
 
 
 
 
 

Autoriaus vertinimas

 
Išvaizda
Galimybės
Kaina / galimybės
Patogumas
Bling faktorius
Bendras įvertinimas
SE S500
9
6
7
8
9
7,80
LG GD330
7
6
7
8
6
6,80
Nokia 5310 XpressMusic
9
8
8
8
9
8,40
Samsung C5212
8
7
8
9
7
7,80
 

Įvertinimo vidurkis padalintas iš kainos (x 100)

 
Telefono kaina
(LTL)
Autoriaus įvertinimas
GSM Arena
 
 
SE S500
540
1,44
1,50
 
 
LG GD330
490
1,39
1,67
 
 
Nokia 5310 XpressMusic
505
1,66
1,53
 
 
Samsung C5212
480
1,63
1,49
 
 
 

Išvados

Renkantis vieną iš aptartų telefonų, sprendimą kiekvienu atveju lems asmeniniai poreikiai. Priklausomai nuo to ar ieškote išskirtinumo, funkcionalumo, papildomų galimybių ar paprastumo, priklausys ir jūsų pasirinkimas. Lentelėje aukščiau kiekvienas telefonas yra įvertintas pagal savo savybių ir kainos santykį. Vienareikšmiškai teigti, kuris iš varžovų turi geriausią kainos ir kokybės santykį negalima. Geriausi įvertinimai atiteko išskirtiniam Nokia, bei kukliajam LG atstovams.

Palikite komentarą
Vardas*
El. paštas