[Atnaujinta 2010 02 08] „Google Nexus“: nuo ko viskas prasidėjo?

Parengė: Antanas Dapkus

„Google Nexus One“, tai pirmasis kompanijos „Google“ platinamas telefonas. Nors produktą gamina kompanija „HTC“, „Google“ teigia kūrusi įrenginio viziją nuo nulio iki to, ką šiandien galima vadinti vienu pažangiausiu telefonu rinkoje. Kadangi šis gaminys neeilinis, o jo vystymo procesas buvo patikėtas „Google“, kompanija įamžino ilgą produkto kelią sukurdama filmukų ciklą, įamžinusį prietaiso gamybą ir kūrimą.
 
1. Idėja ir dizainas
 
Kuomet prieš du metus startavo „Android“, tai buvo tik programinė įranga, tačiau ji turėjo susieti programas ir techninę įrangą į vieną visumą. To iki šiol siekia visi gamintojai, tačiau „Google“ teigia radusi geriausią variantą - „Nexus One“
 
Kuriant „Nexus One“ dizainą buvo atsižvelgta į tris pagrindinius faktorius: spalvą, medžiagą ir paviršių. Inžinieriai norėjo sukurti švelnų prietaisą, tačiau kartu tvirtai besilaikantį rankoje.
 
Kitas svarbus įrenginio privalumas - aukštos kokybės garsas pokalbių metu. Telefonas naudoja du mikrofonus, kurie užfiksuoja kalbantį asmenį ir aplinkoje sklindantį garsą. Tuomet specialus procesorius atskira aplinkos triukšmą, nuo kalbančiojo balso, pasiekiama itin aukšta garso kokybė.
 
Telefonas gali būti taip pat prijungtas prie daugybės papildomų prietaisų, ar tai stalo įkroviklis, ar automobilinė navigacija - viską leidžia novatoriškos specialios jungtis telefono šonuose.
 

2. Ekranas ir 3D aplinka
 
Pradėjus kurti „Nexus One“ gamintojams buvo akivaizdu - ekranas svarbiausia, todėl pasirinktas itin kokybiškas ekranas, siūlantis beveik dvigubai didesnę raišką nei standartiniai AMOLED ekranai. Didžiulis, spalvingas ekranas išties suteikia neįtikėtiną įspūdį.
 
Taip pat gamintojai teigia, jog jie įdiegė itin galingą grafikos procesorių, tačiau, kitaip nei ankstesniuose gaminiuose, jie nutarė, jog jis turi būti išnaudojamas kuo dažniau, o ne tik tuomet, kai jo prireikia programoms ar žaidimais. Tokiu būdu gimė pažangi ir smagi 3D vartotojo sąsaja.
 

3. Testavimas
 
Prieš telefoną siunčiant prekiautojams, kompanija turėjo įsitikinti, ar prietaisai pakankamai patvarūs. „Google“ teigia, jog tai vienas svarbiausių žingsnių, jei telefonas nepajėgs ištverti be gedimų bent jau garantinio laikotarpio, jis nieko vertas. Jog tai nenutiktų „HTC“ labaratorijose atliekami išsamūs mygtukų testai, smūgių testai ir t.t.


 
4. Gamyba
 
Rankose laikant prietaisą, dauguma net nesusimąsto, kaip jis pagamintas. Pamatyti, kaip tūkstančiai detalių tampa viena visuma, gebančia atlikti tūkstančius operacijų vienu metu, - neįtikėtiną. Būtent tą atskleidžia ketvirtasis ciklo filmukas.



5. Diena su „Nexus One“

Penktajame ciklo filmuke demonstruojama, kaip naujasis „Nexus One“ pagelbėtų įveikti dienos sunkumus. Šis įrenginys gali nepalikti vartojo, nuo pat žadintuvo skambučio iki vakaro. Ryte prie pusryčių stalo „Nexus One“ atstotų nešiojamą kompiuterį, ar laikraščius, be to, antroji ranka laisva duonos kąsniui. Išėjus iš namų įrenginys pasitarnautų, kaip navigacijos prietaisas. „Nexus One“ suteikia galimybę daugumą komandų atlikti žodžiu, vaizdelyje rodoma, kaip paprasta užsakyti picą. Net būnant kartu su mylimu žmogumi, „Nexus One“ gali džiuginti abu partnerius. Daugiau vaizdelyje apačioje.





Palikite komentarą
Vardas*
El. paštas