MWC 2010: Naujienos ir naujovės. HTC.

Parengė: Antanas Dapkus

Šiais metais „Mobile World Congress“ parodoje kompanija „HTC“ buvo apdovanota, kaip daugiausiai naujovių pristačiusi gamintoja. Ši titulą „HTC“ padėjo pelnyti pristatyti nauji produktai „HTC Desire“, „Legend“ ir nauja „HTC HD2 mini“ versija.
 

„HTC HD2 mini“

 
„HTC HD2 mini“ yra beveik tokio paties dydžio, kaip ir „HTC Touch“, todėl akivaizdu, jog prietaisas nebegali turėti HD2 modelyje buvusio 4,3 colių dydžio WVGA ekrano. Ekrano dydis sumažėjo iki 3,2 colių, raiška – iki HVGA.
Sumažėjo ir kompaktiškojo modelio procesoriaus sparta, dabar ji siekia 600 Mhz, o nebe 1 Ghz spartą, kuri buvo naudojama tradiciniame HD2 modelyje. Be paminėtų pakeitimų, vargu ar vertėtų atkreipti dėmesį į dar ką nors, kadangi funkcijų gausa kompaktiškoji įrenginio versija beveik nenusileidžia originalui. Telefone įdiegta „Windows Mobile 6.5.3“ operacinė sistema su „HTC“ vartotojo sąsaja.

„HTC HD2 mini“ paliko 3G ryšį, bevielį Wi-Fi internetą, „Bluetooth“ duomenų perdavimo sąsają. Taip pat įrenginys turės panašios kokybės 5 milijonų taškų raiškos kamerą, nuotraukų kokybė skirsis tik esant prastam apšvietimui, kadangi mažajame modelyje nebeliko vietos LED blykstei.
 
Europoje ir Azijoje šis modelis turėtų pasirodyti gegužės mėnesį. Kompanija nenurodė „HD2 mini“ orientacinės kainos, tačiau patikino, jog naujasis modelis turėtų kainuoti mažiau, nei HD2.
 

„HTC Legend“

 
Jei „HD2 mini“ buvo galima pavadinti patobulintu ankstesniu modeliu, tuomet „Legend“ vertėtų laikyti vienu iš pirmųjų naujosios kartos „HTC“ telefonu. Šis prietaisas rinkoje turėtų pakeisti „Hero“ telefoną, kadangi jis savo išvaizda šiek tiek primena būtent tą telefoną. Tačiau vertėtų neapsigauti, pirmasis įspūdis apgaulingas.
Visų pirma, „Legend“ pagamintas naudojant naują aliuminio liejimo metodą, kuomet korpusas yra pagaminamas iš vientiso aliuminio lakšto. Todėl telefono kampai švelnesni, jis atsparesnis dulkėms, smūgiams ir yra kur kas tvirtesnis suspaudus prietaisą rankose. Taip pat, mechanins rutuliukas, atstojęs pelę, pakeistas lazeriniu, todėl į jį nebepateks dulkės.
 
Telefono matmenys: 112 x 56.3 x 11.5 mm. Svoris – 126 gramai. Tai išties lengvas prietaisas, turint omenyje, jog jo korpusas pagamintas iš metalo. Kitas svarbus privalumas – 3,2 colių skystųjų kristalų talpinis liečiamas ekranas, atkuriantis 320 x 480 taškų raiškos vaizdą. Telefonas palaiko keturių dažnių GSM ir dviejų dažnių 3G ryšį. Pakankamai ilgą prietaiso veikimą užtikina 1300 mAh talpos baterija. Taip pat prietaisas turi Wi-Fi, GPS ir 5 milijonų taškų raiškos kamerą – viską, ko vertėtų tikėtis iš aukštesniosios klasės telefono.
 
Vertėtų aptarti ir įrenginio operacinę sistemą, „Legend“ naudoja „Android 2.1“ sistemą, tačiau eilinis vartotojas paėmęs į rankas pirmiausia pamato kompanijos „HTC“ sukurtą „Sense“ vartotojo sąsają. Ji yra atnaujina. Dabar nebebūtina norint pasiekti vieną ar kitą pražios langą pirštu keliauti per visus prieš tai esančius langus. Vieno mygtuko pagalba ekrane gali išsirikiuoti visų laukų atvaizdai ir pakaktų vieno spustelėjimo, norint pasirinkti reikiamą.
 
„HTC Legend“ Europos ir Azijos parduotuves turėtų pasiekti šių metų antrajame ketvirtyje. Kaina nėra žinoma.
 

„HTC Desire“

 
Trečioji kompanijos „HTC“ naujiena – „HTC Desire“. Nors kompanija linkusi prietaisą taip pat vadinti naujos kartos telefonu, prietaisą vertėtų laikyti patobulintu „Google Nexus One“ telefonu, kuris turi pažangią „Android 2.1“ operacinę sistemą su „Sense“ vartotojo sąsaja.
119 mm ilgio, 60 mm pločio ir 11,9 mm storio prietaisas sveria tik 135 gramus, 5 gramais daugiau nei „Nexus One“. Kodėl jis sveria daugiau? Nežinia, prietaisas turi tą patį 1 Ghz spartos „Snapdragon“ procesorių, 576 MB darbinės atminės, palaiko keturių dažnių GSM ir dviejų dažnių 3G ryšį. Taip pat, prietaisas turi standartines aukštesniosios klasės telefono funkcijas: Wi-Fi, GPS, akselerometrą, kompasą ir t.t. Telefone įmontuota talpi 1400 mAh baterija.
 
„HTC“ teigia prekybą prietaisu pradėsią anksti antrajame metų ketvirtyje. Apie galimą kainą nebuvo kalbėta.

Palikite komentarą
Vardas*
El. paštas