„Windows Phone“ galima išmėginti kompiuterio ekrane

Parengė: Antanas Dapkus

„Windows Phone 7“ pristatyta vasario 15 dieną, tačiau iki šiol nebuvo aišku, ko tikėtis programų ir žaidimų kūrėjams. Viskas pasikeitė vakar, kuomet prasidėjusioje „Microsoft Mix 2010“ parodoje sistemos kūrėjai atskleidė visas kortas: buvo aptarta programų ir žaidimų kūrimas, pademonstruotos pirmosios programos ir žaidimai, komentuota internetinė programų parduotuvė ir paskelbtos didžiosios kompanijos, dirbsiančios kartu su „Microsoft“ kuriant programas.

Veikianti sistema ir tam tikros programos buvo demonstruotos ir anksčiau. Mes aprašėme „Hubs“ programas, kurios bus sistemos pagrindas. Tačiau iki šiol nebuvo demonstruota nei viena atskira trečiųjų šalių programa.

Pirmoji pademonstruota tokia programa – „Associated Press“, sukurta taikant „Silverlight“ technologiją. Programa primena ankstesnėje apžvalgoje apie „Windows Phone 7“ aprašytas „Hubs“ programas. Tai iš esmės viena didelė išklotinė, vienu metu visu pločiu netelpanti į ekraną. Velkant pirštu į dešinę ar kairę atveriama daugiau informacijos apie programą.

Kita svarbi naujiena – pristatyti 3D grafikos žaidimai. Kiek anksčiau internete buvo pateikta informacija, jog žaidimų kūrėjai gali naudot XNA 4.0 programą, naudojamą kurti žaidimams PC ir „Xbox 360“ įrenginiams. „Mix“ parodoje pristatytas vaizdo įrašas, kuriame demonstruojama, kaip atrodo ir veikia sudėtingi 3D žaidimai šioje platformoje.

Vaizdo įraše demonstruojamas žaidimas primena „Diablo“, kadangi ekrane reikia vedžioti herojų, o kamera aplinką apžvelgia iš viršaus. Tačiau kitaip, nei antroje „Diablo“ žaidimų serijos dalyje, čia viskas - pilnavertė 3D grafika. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį, jog sistema apdoroja žaidimą be vargo ir nejaučiamas joks spartos trūkumas.



Tačiau bene svarbiausia naujiena, tai „Windows Phone 7“ SDK pristatymas. Pristatyta speciali programa, skirta kurti programoms ir žaidimams, ji veikia „Microsoft Windows Studios 2010“ pagrindu. Nors ji skirta programuotojams, eiliniai naujųjų technologijų fanatikai taip pat galėtų susidomėti šia įranga, kadangi kartu su ja į kompiuterį įdiegiamas „Windows Phone 7“ sistemos emuliatorius, leidžiantis išmėginti dalį funkcijų.

Šiuo metu įdiegus emuliatorių nepavyks išmėginti „Hubs“ programų, tačiau galima užmesti akį į virtualiąją sistemos klaviatūrą, veikiančią „Internet Explorer“ naršyklę arba išmėginti nustatymų skiltį. Visa tai įmanoma padaryti už dyką tiesiog kompiuterio ekrane. SDK atsiųsti galima pasinaudojus šia nuoroda.

Programas operacinei sistemai jau žada kurti 33 grandai
 
Žaidimus sistemai jau žada kurti „EA Mobile“ ir „Glue Mobile“, tai bene didžiausi šios rinkos atstovai, prie jų prisijungs daugybė kitų žaidimų kūrėjų. Taip pat, pati „Microsoft“ žada pateikti ne vieną naują žaidimą, skirtą „Windows Phone“. Programas žada kurti galybė žinomų programų kūrėjų: „Shazam“, „Foursquare“, „Larva Labs“ ir kt. Iš viso, iki šiandien, „Microsoft“ teigimu, jau užsiregistravo 33 kompanijos, kursiančios programas.

„Windows Phone 7“ - tik itin galingiems įrenginiams
 
Kiek anksčiau internete pasirodė informacija, jog visi įrenginiai, naudosiantys šią operacinę sistemą, privalo atitikti tam tikrus reikalavimus. Pirmiausia, kiekvienas prietaisas turi turėti WVGA raiškos liečiamą ekraną, veikianti talpos principu. Tiesa, neseniai „Microsoft“ patikino, jog tam tikros ekrano raiškos išimtys bus įmanomos.

Taipogi, prietaisai privalės turėti WiFi, A-GPS, FM radiją, akslerometrą ir nemažesnės nei 5 milijonų taškų raiškos kamerą. Be viso to, anksčiau sukurti prietaisai negalės būti atnaujinti į „Windows Phone 7“, kadangi kiekvienas naujas „Windows Phone“ modelis privalės turėti penkis mygtukus: starto, atgal, paieškos, išjungimo/įjungimo, kameros. Patikimą programų veikimą užtikrins tam tikri CPU ir GPU standartai.

„Windows Phone 7“ nėra tobula
 
Panašu, jog kompanija „Microsoft“ kurdama naująją „Windows Phone 7“ operacinę sistemą vienu žingsniu pajudėjo į prieky, dviem atgal, kadangi naujoji sistema nesuteiks galimybės vienu metu naudoti daugiau negu vieną trečiųjų šalių programą. Taip pat, „Windows Phone“ leis įdiegti tik „Windows Phone Marketplace“ interneto parduotuvėje esančias programas, kitų būdų įdiegti programoms nebus. Nesuteikta ir galimybė naudoti atminties korteles – visi iki šiol buvę „iPhone“ didžiausi trūkumai atkeliauja ir į „Windows Phone“ platformą.
 
Akivaizdu, jog „Microsoft“ seka „Apple“ ir „Palm“ pavyzdžiu, siekdama sukurti paprastesnę ir lengviau kontroliuojamą sistemą. Tai iš esmės suprantama, kadangi laikydamasi tokios politikos „Apple“ pardavė galybę tokių įrenginių. „Microsoft“ teigia, jog muzikos klausimas ir naršymas vienu metu bus įmanoma, tačiau nuolatos veikiančios pasislėpusios VoiP programos nebus galimos.
 
Žinoma, prietaisai su naująja mobiliąja sistema vis vien palaikys daugiaprogramiškumą. Planuojama taikyti tą pačią pranešimų sistemą kaip ir „iPhone“ (angl. „push notification system“) programose, reikalaujančiose pastovaus vartotojų dėmesio. Taip bus taupomi procesoriaus resursai. Kaip bebūtų, toks sprendimas – žingsnis atgal. „Symbian“ ir „Android“ sistemos siūlo daugiaprogramiškumą, prieinamą visiems vartotojams ir programoms. Jos taip pat turi grumtis su mažais telefonų atminties resursais ir menkos talpos baterijomis, tačiau tą jos daro, kadangi nenorima apriboti vartotojų.
 
Vartotojams tai dar ne visos blogos naujienos. Pasirodo, „Windows Phone“ naudotojai negalės įdiegti programų iš kompiuterio, tai bus įmanoma padaryti tik atsisiuntus programą iš internetinės parduotuvės „Windows Phone Markerplace“. Taipogi, programas bus galima diegti tik į vidinę telefono atmintį, microSD atminties kortelės nebus naudojamos „Windows Phone“ telefonuose. „Microsoft“ žada pasirūpinti, jog kiekvienas šią operacinę sistemą naudojantis telefonas turėtų pakankamai vidinės atminties. Teigiama, jog minimumas bus 8 GB.

Palikite komentarą
Vardas*
El. paštas