Išrinktos geriausiomis „Omnitel“ programėlių dirbtuvių programos (Foto)

Šiandien baigėsi „Omnitel“ mobiliojo ryšio operatoriaus organizuotos „Omnitel“ programėlių dirbtuvės. Geriausiomis pripažinta Vaistai.lt programa, „Alaus Radaras“ ir „3 mln. Teisėjų“. Šios trys programos ir dar 19 kitų projektų netrukus pasirodys programeles.omnitel.lt svetainėje.


Geriausius dirbtuvių darbus atrinko komisija sudaryta iš „Omnitel“ specialistų Jono Davalgos ir Kęstučio Pečiulio, „Idėjų fabriko“ koordinatoriaus Tomo Dirvonsko, „Nokia“ atstovo Vytenio Krozyna, kompanijos „Gaumina“ atstovo Dariaus Bagdžiūno, taip pat dalyvavo „Kiork“ kompanijos atstovas Justinas Katkus, „Itero“ – Evaldas Urbonas, SIR atstovas Tomas Martūnas ir Mantas Žvironas iš „Inify“ kompanijos.


Ši specialistų komanda dalyvių darbus vertino pagal keturis kriterijus – unikalumą Lietuvai, programėlės pritaikymo galimybes, programų praktiškumą ir kūrybiškumą. Atsižvelgiant į tai dalyvių darbai buvo suskirstyti į tris grupes. Kiekvienoje grupėje buvo skelbiami trys geriausieji ir laimėtojas.


Pirmoji programų grupė buvo pavadinta programėlės su savo turiniu. Tai programos, kurių kūrėjai atstovavo kitus didesnius projektus ir jau buvo nemažai nudirbę prieš tai.


Geriausiais šioje grupėje pripažinta programa „TV Gidas“, Vaistai.lt ir „eTaksi“.


„TV Gido“ programos sumanymas kilo išanalizavus „Android Market“ programų parduotuvę. Naudojant šią paslaugą 3 iš šešių parsisiunčiamų programų yra TV programų naršyklės. Ši statistika Povilui Kytra ir pakišo mintį kurti lietuvišką šių paslaugų atitikmenį. Kartu su Gintatuto Miliausko ir Manto Kanaporio pagalba Povilas sukūrė pirmą Lietuvoje elektroninį mobilųjį TV gidą. Ne gana to, ši programa siūlo papildomų funkcijų – laidų aprašymai, priminimai apie artėjančias TV programas ir net rodyklė, kiek kanalų rodomų laidų jau parodyta. Visas šias paslaugas netrukus galės išmėginti „Android“ įrenginių savininkai.


Kita toje pačioje grupėje nominuota programa „eTaksi“ sukurta 5 žmonių komandos: idėjos autoriaus Andriaus Norkaičio, Dariaus Juravičiaus, Artūro Paleičiko, Nerijaus Arnausko ir Eglės Urbonaitės. Programa leidžia 7 Lietuvos miestuose išsikviesti taksi automobilį. 15 taksi firmų prisijungusios prie šios sistemos, didžiuosiuose Lietuvos miestuose klientas gali siųsti užsakymą vienai ar kelioms pasirinktoms įmonėms. Įdiegta preliminari kelionės kainos ir atstumo skaičiuoklė. Kai klientas detalizuoja iš kur į kur vyks, jis mato kokia gali būti preliminari kaina ir atstumas.Taip pat, ji praneša užsakovui apie užsakymą trumpąja žinute ir veikia net su trimis sistemomis: „Android“, iOS ir „Windows Phone 7“.


Laimėtoja idėja Vaistai.lt kilo Pauliui Lazauskui. Jis subūrė Petro Bieliauskio, Sauliaus Grušnio, Andriaus Klimavičiaus, Mariaus Gudauskio komandą ir jie visi kartu sukūrė iOS programą, skirta kiek įmanoma patogiau įsigyti vaistams. Programėlė leidžia ieškoti vaistų, vaistinių arba naršyti vaistų kategorijas. Taip pat įdiegta galimybė nuskanuoti BAR prekės kodą ir akimirksniu gauti informaciją apie produktą, rasti artimiausią vaistinę jam įsigyti.


Kita teisėjų kategorija skirta tiems, kas atvyko į „Omnitel“ programėlių dirbtuves ir viską kūrė nuo nulio be jokių projektų užnugaryje.


Šioje kategorijoje nominuotą programą „LT InMobile“ sumąstė Artūras Jegorenkovas, įgyvendinti projektą padėjo Konstantin Butrimovic. Vaikinukų darbas leis „iPhone“ telefonų savininkams matyti Lietuvoje išdėstytų internetinių kamerų vaizdus savo telefone. Programėlė taip leidžia telefone matyti savo namų internetinių kamerų vaizdus, įdiegta saugumo protokolai ir kitos naudingos funkcijos.


Kita šioje kategorijoje nuominuota „Android“ programėlė „Nerutina“ gimė Jūratės Samulionytės galvoje. Ji kartu su Liuda Drižyte, Aleksandr Pažin ir Mažvydu Bartkevičiumi sukūrė programą kasdienės rutinos vaikymui. Atsisiuntę šią programą vartotojai galės sudaužyti laikrodį telefone prietaisą papurtę arba aprėkti ir nurengti vyrą ekrane.


Laimėtojai „Alaus Radaras“ bemaž šmaikščiausia vakaro komanda ir juokingiausia idėja, kurią sumąstė Juozas Šalna ir Vincentas Vienožinskis. Programą kurti taip pat padėjo Gytis Ramanauskas, Laurynas Pilkauskas, Saulius Mačiulis ir Simas Balčiūnas. Jų darbo rezultatas programa rodanti Vilniaus aludes, aludėse parduodamo alaus sąrašą ir aprašymus. Ši programa taip pat turi bokalų skaičiuoklę, kuri įspėja, jog po 6 bokalo verčiau būti socialiai atsakingam ir traukti namo.


Paskutinioji kategorija buvo skirta nebaigtų darbų autoriams, kurie, komisijos manymu, kūrė labai perspektyvias programas.


Pirmoji nominuota programa „Pagalbos Šauksmas“ sumanyta Pauliaus Danausko. Jam talkino Karolis Rubinas ir Nerijus Eimanavičius. Programos idėja sukurti „Android“ atmintinę telefone ką daryti nelaimės atveju. Patarimų trijulė prigalvojo pačių įvairiausių: nuo veiksmų lūžus kojai iki nurodymų, kaip prancūziškai tinkamai bučiuotis.


Tačiau labiausiai komisijos pamilta ir neįgyvendinta idėja tapo Karolio Makricko „3 mln. Teisėjų“. Karolis sumąstė krepšinio žaidimą. Žaidžiant visi mėtimai yra vertinami garsių Lietuvos žmonių A. Kubiliaus, J. Basanavičiaus arba Algio Greitai Ramanausko personažų.


Šių kategorijų laimėtojai pasidalino „Omnitel“ įsteigtą 15 tūkst. litų prizinį fondą. „Nokia“ taip pat prisidėjo prie apdovanojimų ir įsteigė papildomą prizą – tris „Nokia N8“ modelius. Dėl jų varžėsi „Nokia“ telefonams kūrę dalyviai.


Pirmąjį „Nokia“ prizą laimėjo programa „Blogink bet kur“. Ją sumanė Kęstutis Matuliauskas, o kurti padėjo Stanislavas Didenko. Programos paskirtis yra patogesnis bloginimo būdas telefonu.


Kitą N8 laimėjo „Kas Vyksta“ projektas sumąstytas Tado Kleinausko. Programa yra specialius renginių gidas, pateikiantis panašų turinį kaip ir „Facebook“ grupė „Kas Vyksta Kaune“. Tačiau ši programėlė leidžia taip pat rasti renginių vietą ir veikia be „Facebook“ paskyros. Be kita ko, tai internetinė mobilioji programa, tad viskas ko reikia – gera telefono naršyklė.


Trečiasis „Nokia“ modelis nebuvo padovanotas renginio dalyviams. Vytenis Krozyna paskatino programėlių dirbtuvių dalyvius kurti savo programas būtent „Nokia“ ir trečiąjį N8 padovanos tiems, kurių programa bus pirmoji atsiųsta 1000 kartų iš „Ovi Store“ programėlių parduotuvės.


Palikite komentarą
Vardas*
El. paštas