Paroda „CES-2010“: mobiliųjų technologijų apžvalga
Parengė: aibo
Žinoma, kad "CES-2010" parodoje buvo eksponuojamos begalybės įvairiausių daugiau ar mažiau naudingų techninių prietaisų. Apie visus ir neimanoma jums papasakoti. Bet apie įdomiausias naujienas, kurios susijusios su saito tematika, mes jums papasakosime.
Žinoma, kad "CES-2010" parodoje buvo eksponuojamos begalybės įvairiausių daugiau ar mažiau naudingų techninių prietaisų. Apie visus ir neimanoma jums papasakoti. Bet apie įdomiausias naujienas, kurios susijusios su saito tematika, mes jums papasakosime.
1. Įrenginiu, kurio baterijos įkraunamos saulės energija, šiandien jau nieko nenustebinsi. Kas kita įkrovimo įrenginys, kuris energiją išgauna tiesiog... iš oro. „RAC Airnergy Charger“ – tai įrenginys, kuris elektros energija gali paversti „Wi-Fi“ signalus. Tiesą sakant, „Airnergy Charger “ – ne pirmasis pasaulyje įkrovimo įrenginys, kuriame naudojama ši technologija. Tačiau naujasis prietaisas kur kas veiksmingesnis už savo pirmtakus. Parodos „CES-2010“ lankytojai galėjo savo akimis stebėti, kaip „BlackBerry“ akumuliatorius per pusę valandos visiškai įkraunamas.
2. Labai įdomų įkrovimo įrenginį, veikiantį vandenilinio maitinimo elemento pagrindu, pristatė bendrovė „Horizon Fuel Cell Technologies“. „MiniPAK“ – gali būti suderinamas ne tik su mobiliaisiais telefonais, bet ir su kitais nešiojamais įrenginiais, kurie įkraunami iš akumuliatoriaus, ties išėjimu sukuriančio 5 V (2,5 W) įtampą. Rinkinyje yra dvi „Hydrostik“ kasetės, kurias galima iš naujo įkrauti, naudojant specialų „pagrindą“, pavadintą „HydroFILL“ – jame paprastas vanduo, veikiamas elektros, skyla į deguonį ir vandenilį, kuris ir naudojamas „MiniPAK‘e“ kaip energijos šaltinis.
3. Atskirai pagerbti "iPhone" savininkai – kilimėlis „Case-Mate“ leidžia įkrauti telefoną tiesiog padėjus jį ant padėklo. Tiesa, pradžioje teks „aprengti“ jį specialia apmova, be kurios sistema neveiks. Gaila, bet tai lemia „iPhone“ konstrukcijos ypatybės – pasiekti jo akumuliatorių ne taip paprasta. Beje, naudotis apatinėje dalyje įtaisyta kamera ir jungtimi apmova visiškai netrukdo.
4. Dėmesio verta bendrovės „Ion Audio“ pagaminta viso dydžio QWERTY klaviatūra. Sunku pasakyti, ar ji – viena iš pagalbinių reikmenų, nes į „lovelį“ įdėtą „iPhone“ galima tiesiog pamesti iš akių. Tačiau įžvelgti vartotojo sąsają visgi galima..
5. Muzikos "kūrėjams", pianino megėjams ir "iPhone" savininkams „CES-2010“ parodoje buvo pasiūlyta klaviatūra „iDiscover“. Joje yra vos 25 mygtukai, įtaisyta garsinė jungtis ir kištukinė jungtis ausinėms prijungti. Ši klaviatūra norint gali būti naudojama kaip kompiuterio MIDI valdiklis.
6. Kartu norėtųsi paminėti nedidelį prietaisą, pavadintą „L5 Remote“. Tai infraraudonasis siųstuvas, įstatomas į telefono jungtį ir paverčiantis jį televizoriaus arba muzikos centro nuotolinio valdymo pultu. Deja, papildinys, reikalingas darbui su „L5 Remote“ dar nesuaktyvintas „App Store“, bet jau dabar žinoma, kad jis leis „apmokyti“ „iPhone“ ir „supažindinti“ jį su esamais valdymo pultais. Rodos vienintelis „L5 Remote“ trūkumas yra tai, kad „iPhone“ reikia laikyti „aukštyn kojomis“ ir nuolat įjungtu ekranu. Laimei, infraraudonųjų spindulių siųstuvas naudoja nedaug energijos.
7. Žinoma, parodos „CES-2010“ ekspoziciją sudarė ne tik mobiliųjų telefonų ir kišeninių kompiuterių pagalbiniai reikmenys. Tačiau tarp jų pasitaikydavo ypač įdomių dalykėlių. Pavyzdžiui, „Tivit“ – įrenginys, leidžiantis žiūrėti televizijos programas nauju skaitmeniniu formatu ATSC, kuris JAV pakeitė analoginį NTSC. Anksčiau „mobilieji televizoriai“ buvo ne itin mobilūs – kad vaizdas neišsikraipytų, reikėjo fiksuoti pati įrenginį ir anteną. „Tivit“ išsprendė šią problemą vienu metu tapęs ir mobiliuoju televizijos imtuvu ir „Wi-Fi“ prieigos tašku. Lieka tik prijungti įrenginį, kuriame bus rodomas vaizdas. Šiandien „Tivit“ suderinamas su „iPhone 3G“, „iPhone 3GS“, trečiosios kartos įrenginiais „iPod“, „Wi-Fi“ palaikančiais „BlackBerry“ telefonais, ir kompiuteriais, kuriuose įdiegta „Windows“ operacinė sistema. Parodos „CES-2010“ nominacijoje „MP3 ir nešiojami vaizdo grotuvai“ įrenginys „Tivit“ pelnė premiją.