Savaitgalis verslui pradėti

Idėjų turime visi. Kartais kyla išties puikių verslo sumanymų, tačiau neretai stokojame verslo žinių, patirties, pažįstamų arba paprasčiausiai pinigų. Ką daryti tokiu atveju? Kaip pradėti savo verslą nuo paprasčiausio sumanymo? Kur kreiptis norint visa tai pasiekti? Neseniai Lietuvoje išpopuliarėjo viena geriausių išeičių tokiam atvejui – „startup“ renginiai.

 

Kaune vykęs „Startup Weekend Lithuania“ pritraukė dešimtis dalyvių

Tai – vienos ar kelių dienų verslo inkubatoriai, į kuriuos susirenka įvairiausio plauko specialistai: rinkodaros ir reklamos darbuotojai, verslininkai, programuotojai, inžinieriai ar investuotojai. Jie visi drauge mokosi, pataria vienas kitam, bando įgyvendinti naujus verslo projektus ir išmokti naujų dalykų.


Šalyje šie projektai vykdomi nebe pirmus metus, tačiau pastaruoju metu jie įgavo itin didelį pagreitį. Apie tokių renginių praeitį ir perspektyvas mums papasakojo „Open Coffee Club“ narys Rokas Tamošiūnas ir „Startup Weekend“ organizatorius Justinas Katkus. „Startup Weekend“ renginys praeitą mėnesį vyko Kaune, taigi apie jo virtuvę sužinosime iš pirmųjų lūpų.


Lietuviški „startupai“ sustiprėjo


 „Prieš penkerius metus Lietuvoje populiariausia buvo Saulėtekio verslumo mokykla ir dominavo verslo planų konkursai. Po poros metų pradėjo gausėti tarptautinių koncepcijų ir verslo planų. Viena jų buvo „Open Coffee Club Kaunas“ – puikiai pasirodę, jie nutraukė veiklą, ir mes šį projektą pradėjome plėtoti Vilniuje“, – pasakoja Rokas. – „Daugiau nei prieš metus įvyko perėjimas prie dirbtuvių tipo renginių, tokių kaip „Startup Weekend“ arba „Startup Jam“.


Būtent „Startup Weekend“ renginys praeitą mėnesį vyko Kaune. Dirbtuvių organizatoriaus Justino teigimu, jų tikslas buvo pasiskolinti tarptautinį formatą ir patikrinti verslumą, susijusį su technologijomis: „Tai primena anksčiau organizuotus „LAN Party“ susibūrimus. Anuomet chebra atvažiuodavo pas ką nors į garažą, atsiveždavo kompiuterius su ekranais – tuo metu dar nebuvo nešiojamųjų – ir drauge per savaitgalį stengdavosi pradėti kokį nors projektą.“ Taip gimdavo patys šauniausi sumanymai ir projektai, o verslas jau pasimokė, kur ieškoti tikrojo aukso.
 

Verdanti startupo virtuvė

„Prieš trejus su puse metų neformalus ugdymas pats skynėsi kelią, tačiau dabar jis reformuojamas ir jam skiriama pinigų. Mes visi drauge kuriame geresnes paslaugas investuotojams ir keliame investicinių pasiūlymų kokybę. „Startup Weekend“ generuoja gerų pasiūlymų terpę“, – teigė Rokas. – „Matome tendencijas, jog vėlesni renginiai tampa tuo, kas šiuo metu bus „ant bangos“, ir net nežinau, kas bus netrukus. Žinau tik, jog bus daugiau investicijų. Verslo angelų fondai jau yra investavę, ruošiasi tai daryti ir toliau. Ūkio ministerijos projektai žada sukurti daugiau instrumentų investuoti į „startupus“. Taip pat teko kalbėti su privačių investuotojų būreliais, kurie irgi ieško tokių investicijų galimybių. Investicijų jau net per daug pasiūlos.“


Taip pat tokių renginių organizatoriai visus ragina nebūti skeptiškus ir nesižvalgyti svetur – šiandien Lietuva tapo bene pačia geriausia vieta verslo pradžiai. „Faktas, jog Lietuva nebėra laikoma technologijų provincija. Tai seniai pamiršta, ir, manau, šalis žengia koja kojon su visais. Britanijos premjeras Davidas Cameronas Lietuvą pagyrė kaip antrąją pasaulyje pagal šviesolaidžio interneto struktūrą, taip pat jis atkreipė dėmesį į lietuviškąją „GetJar“ kompaniją. Mes tikrai turime daug įmonių, galinčių konkuruoti pasauliniu mastu“, – teigia Justinas. Organizatoriams keista matyti lietuvius, turinčius puikių idėjų, tačiau Lietuvoje organizuojamus nemokamus tokios pat kokybės renginius iškeičiančius į brangius renginius Rygoje, Taline ar dar toliau.


Svetur gali būti pavojinga


Kodėl neverta pulti į svetimų šalių renginius, teko įsitikinti ir pačiam šių eilučių autoriui...


Toliau skaitykite šio mėnesio žurnale „Naujoji Komunikacija“.


Palikite komentarą
Vardas*
El. paštas