Nokia: aukšta kokybė, žema kaina
Autorius: Vladimir Čekurišvili
Nokia: aukšta kokybė, žema kaina
Ne paslaptis, jog praėję metai suomių gigantui buvo ne ypatingai sėkmingi. Jeigu dar 2007 metais Nokia buvo mobiliųjų telefonų lyderė, tai 2011 metais ji gamino tik 31% visų mobiliųjų telefonų. Gera žinia ta, jog Nokia pradėjo bendradarbiauti su kitu gigantu – Microsoft. Taip 2011 metų pabaigoje pasirodė pirmi Lumia serijos išmanieji telefonai – Nokia Lumia 710 ir Nokia Lumia 800.
Mes pastebėjome, kad Nokia pirmauja tik pigių telefonų rinkoje. Nors kartais atsirasdavo vienas-kitas vertas dėmesio išmanusis (pavyzdžiui, Nokia N8), didžioji brangesnių Nokia telefonų dalis išskirtinio dėmesio nesulaukė. Pasenusi mobilioji platforma Symbian nepateisina lūkesčių, o darbas su Windows Phone 7 dar tik prasidėjo.
Nokia – pigių telefonų lyderė – vis dar kovoja dėl vietos po saule. Nuo pernai metų Nokia paleido naują telefonų seriją. Šiandien trumpai apžvelgsime Nokia 100 ir Nokia 101, Nokia Asha 200 ir Nokia Asha 201, bei Nokia Asha 300.
Nokia 100 ir Nokia 101
Telefonas nenuobodus – gausybė korpuso spalvų leis pasirinkti labiausiai patinkantį variantą.
Žemiausios klasės Nokia 100 ir 101 telefonai gundo savo paprastumu ir patikimumu. Šie du modeliai praktiškai identiški – lengvi (sveria apie 70 g), su dideliais mygtukais ir ryškiais spalvotais ekranais. Nokia 101 skirtingai nuo 100 modelio turi kiek daugiau funkcijų – 2 Sim kortelių režimą ir iki 16GB microSD kortelės palaikymą.
Taip pat šių telefonų turėtojai gali pasidžiaugti puikiais baterijos veikimo rodikliais - telefono baterija „laiko“ iki poros savaičių.
Susipažinti su modeliais galite čia:
Nokia Asha 200, Nokia Asha 201
Stilingas ir jaunatviškas – už patrauklią kainą.
Nuostabus, nebrangus QWERTY telefonas palieka patį geriausią įspūdį – kokybiškai pagamintas, malonu laikyti rankoje. Nokia 200 ir Nokia 201 puikiai tinka jaunesnio amžiaus žmonėms, mėgstantiems bendrauti ar tiesiog ieškantiems geriausio kainos ir funkcionalumo santykio. Nokia 200 pasižymi Dual Sim režimu, tačiau tai tik viena medalio pusė – 2 Sim kortelių palaikymas greičiau išsenkina bateriją. Būtent dėl šios priežasties mes rekomenduojame Nokia 201, nebent planuojate naudotis dviem Sim kortelėm.
Nokia 200 ir Nokia 201 ekranas nėra didelis (kaip ir pats telefonas), bet pakankamai kokybiškas. 2 megapikselių kameros galimybės neįspūdingos, bet esant reikalui visada galėsite kažką nufotografuoti arba nufilmuoti.
Deja, šie modeliai nepalaiko 3G ryšio, todėl naršymas internete gali būti lėtokas.
Susipažinti su modeliais galite čia:
Nokia Asha 300
Nokia Asha 300 – puikus skaičių klaviatūros ir lietimams jautraus ekrano derinys.
Nokia 300 – vienas naujesnių ir pigesnių Nokia telefonų su lietimams jautriu ekranu. Labiausiai gali nustebinti tai, kiek daug gauname už 350 Lt kainą – 1GHz procesorius, 5 megapikselių kamera ir lietimams jautrus ekranas (deje šiame modelyje Nokia panaudojo pigiausią variantą).
Taip pat norėtųsi pažymėti, jog Nokia Asha 300 veikia 3G tinkle – tai turėtų pradžiuginti tuos, kas mėgsta naršyti internete ar bendrauti socialiniuose tinkluose.
Kalbant apie telefono išorę, reikėtų paminėti puikią korpuso kokybę ir pakankamai įdomų, nors ir kiek konservatyvų, dizainą.
Kaina. Nokia Asha 300 kaina pranoksta lūkesčius – tik 349 Lt.
Susipažinti su modeliu galite čia: