Mobilusis ryšis padidina smegenų aktyvumą

Mokslininkų teigimų, arčiausiai antenos esančios smegenų dalies ląstelių darbas gali pakisti po penkiasdešimties minučių kalbant telefonu ir laikant jį šalia galvos. Tai paskatino mokslininkus atlikti kitus tyrimus ir išsiaiškinti ar galima susieti mobiliuosius su padidėjusio vėžio galimybe.


Šiuo metu Nacionalinis Sveikatos Institutas to pareikšti nesiryžta. „Mes pastebėjome gliukozės apykaitos smegenyse padidėjimą (smegenų aktyvumo ženklą) tose smegenų dalyse, kuriuos yra apšviečiamos radijo bangų arčiausiai antenos“, - sakė tyrimą atlikusi dr. Nora Volkow. Jos pranešti rezultatai buvo išspausdinti Amerikos Medikų Asociacijos žurnale.


Daktarės atlikti bandymai parodė, ar ryšio priemonių skleidžiami signalai kokiu nors būdu veikia smegenų ląsteles, tačiau, pačios teigimu, jokiu būdu neįrodo ryšio tarp telefonų ir vėžinių susirgimų: „Tyrimas to neįrodo. Įrodėme tik tai, kad žmonių smegenys reaguoja į mobiliojo ryšio bangas“.


N. Volkow komanda tyrimo metu stebėjo 47 telefonu kalbančius žmones. 50 minučių trukusio pokalbio metu buvo skanuojamos kiekvieno jų smegenys. Pastebėtas gliukozės kieko padidėjimas be abejonės buvo sukeltas radijo ryšio, tačiau mokslininkai primena, jog gliukozės kiekis įvairiose smegenų dalyse gali gerokai padidėti natūraliais būdais, pavyzdžiui, aktyviai mąstant.


Palikite komentarą
Vardas*
El. paštas