„iPhone“ telefonai, taip pat pats naujausias „iPhone 4“ modelis, turi įdiegtus karščio sensorius. Šie sensoriai nurodo modelio temperatūrą, kartas nuo karto praneša apie galimą modelio perkaitimą, išjungia pagrindines funkcijas vėsinant modelį.
Sistema veikia labai paprastai. Kuomet patalpoje per karšta, telefonas atsargumo dėlei trumpam pristabdomas. Leidžiami tik pagalbos skambučiai kol prietaisas atvės iki leistinos normos. „Apple“ teigimu, jų gaminamas „iPhone 4“ kuo puikiausiai turėtų veikti iki 35 laipsnių karčio.
Su šiais kompanijos žodžiais linkę nesutikti „HardMac“ portalo redaktoriai, jų teigimu, įspėjimai apie galimą perkaitymą naudojant „iPhone 4“ buvo pasirodę ir 25 laipsnių šilumoje. Teigiama, jog naudotas „iPhone 4“ buvo visiškai normalus. Nebuvo mėginta padidinti procesoriaus spartos, prietaisas nebuvo „laužtas“ ar kitaip netinkamai pakeistas.
Apie modelio perkaitymą praneša ir daugiau vartotojų. Vienas jų pasakoja net apie savo „iPhone 4“ sprogimą: „Telefonas įkaito, tada pradėjo rūkti ir galop sprogo. Žmona su vaiku tuomet buvo kambaryje, tai netgi įjungė gaisro signalizaciją. Aš šiek tiek nudegiau rankas, kai baudžiau jį pakelti. Iš esmės, susprogo prietaiso baterija“.
Ypač atsakingai reiktų naudoti pernai pristatytas „iPad“ planšetes gamtoje. Praneša, jog pranešimai apie perkaitymus gali pasirodyti šiuos prietaisus ilgesnį laiką palikus saulės atokaitoje. Itin ilgai po spiginančia saulę išgulėjusių „iPad“ galinės dalies metalinis dangtelis įkaista, taip gali negrįžtamai sugesti produktas.