„iPad“ ar „iPad 2“? Štai kur klausimas

„iPad“ planšetės pasirodė populiaresnės nei manyta. Per devynis mėnesius jų buvo parduota daugiau nei 20 milijonų vienetų ir jos ne tik sukūrė naują prietaisų rinką, šie prietaisai pradėjo tiesiogiai įtakoti nešiojamųjų kompiuterių pardavimo skaičius, nusverdami svarstykles savo naudai.
 

„iPad 2“ siūlo plačią „Smart Cover“ dangtelių spalvų paletę

Ne gana to, svarstyklių svertą „Apple“ naudai gali dar labiau nusverti antrasis kompanijos pristatytas planšetinis kompiuteris – „iPad 2“. Šiuo modeliu nuo šiandien pradedama prekiauti JAV. Tai dviejų spalvų modelis, jo korpusas 33 proc. plonesnis nei pirmtako, o po dangteliu plaka naujas dviejų branduolių 1Ghz spartos „Apple A5“ procesorius.


Su šiuo atnaujintu „iPad 2“ modeliu atkeliauja ir didesnis pasirinkimas. Iki šiol „iPad“ buvo parduodamas su „WiFi“ arba „WiFi“ bei 3G ryšiu, bei 16, 32 ar 64GB talpos atmintinėmis. Naujasis modelis siūlo daugiau pasirinkimų: „WiFI“, „WiFi“ ir 3G, palaikomu „Verizon“ tinklo, „Wifi“ ir 3G, palaikomu „AT&T“, dviejų skirtingų spalvų – juodos ir baltos – taipogi tais pačias trimis skirtingais talpos variantais. Nors mums nelabai aktualu Lietuvoje nesiūlomo „Verizon“ EDVO ryšio standarto palaikymas, vis vien tai nebe šeši, bet 16 galimų „iPad 2“ variantų.


Taigi, sudėję pirmtako pasiūlymus su naujovėmis, dabar rinkoje galima rasti net 22 skirtingus „iPad“ su skirtingomis funkcijomis, bei skirtingomis kainomis. Iš ties daug skaičių ir vietelių pasiklysti. Laimei, kiek aiškesnis kelias gali pasirodyti perskaičius šį straipsnį. Tikimės, jis pasitarnaus, kaip naujųjų prietaisų funkcijų ir kainos pasirinkimo žemėlapis, bei atsakys į klausimą: ką rinktis – „iPad“, ar „iPad 2“?


3G ryšis už 340 litų – verta


Tačiau prieš atsakant į šį klausimą yra dar vienas nemažiau svarbus: ar reikalingas 3G ryšis šiame modelyje? Į jį atsakysime prieš pasineriant į didžiojo klausimo narpliojimą.
 

Galimybė naršyti internetą prie jūros - smagu

3G ryšis šiems modeliams leidžia pasiekti internetą bet kur – parke, gatvėje, namuose, biure ir kitose mobiliojo ryšio rūko supamose vietovėse. Tačiau už šį malonumą teks pakloti papildomų pinigėlių. Ar jie to verti?


Pigiausias modelio variantas Lietuvoje parduodamas oficialaus „Apple“ atstovo kainuoja 1729 litų. Pigiausias 3G modelio variantas – 2069 Litų. Paprasta aritmetika ir išsiaiškinome, jog 3G ryšis kainuoja papildomus 340 Lt. Plikas šis skaičius atrodo ganėtinai didelis, tačiau nereikia skubėti jo lyginti su duonos kepalo kaina.


340 Lt, tai 16 proc. visos 3G modelio kainos. Jeigu visgi investuojama apie du tūkstančius litų į pirkinį, primokėti dar 16 proc. yra racionalu, juk už tai gaunama mobilumo teisė. Lietuvoje nusipirkus 3G modelį, pasirinkus pigiausio mobiliojo interneto tiekėjo „Tele2“ paslaugas galima labai lengvai sukurti patogų, sąlyginai pigų langą į pasaulį bet kur.
 

„iPad“ Lietuvoje naudojamas kaip bene brangiausias protesto plakatas

Nesirinkti 3G ryšio vertėtų nebent jei planšete naršoma tik namie ir biure – ten kur yra pigus bevielis internatas. Tuomet papildomos išlaidos nereikalingos, visgi, dažniausiai ši papildoma funkcija labai praverčia automobilyje, troleibuse ar kitur. Ji yra tokia pati reikalinga ir antrajam „iPad“, tačiau ar rinktis antrąjį „iPad“ modelį su 3G atsakyti negalime. Pirmiausia, reikia nutarti, ar išvis neverčiau rinktis originalųjį modelį?


„iPad“ ar „iPad2“? Štai kur klausimas


„iPad 2“ turi išties daugiau funkcijų: galinę ir priekinę vaizdo kameras, galimybę naudoti „FaceTime“ vaizdo pokalbius per „WiFi“ tinklą, trečdaliu plonesnį ir 80 gramų lengvesnį korpusą, šiek tiek mažesnius ekrano krašto apvadus, tą patį didelį 9,7 colių liečiamą ekraną ir, visų svarbiausią, tokią pačią 10 valandų veiksiančią bateriją. Ar galima buvo tikėtis daugiau? Atsakymas nevienareikšmiškas.
 

Didžiausia „iPad“ naujovė - išmanieji dangteliai (angl. Smart Cover)

Nors „iPad“ pasiūlė keletą naujovių – jos nėra kertinės. Prietaiso ekrano raiška bei technologija iš liko ta pati (1024 x 768 taškų raiškos IPS LCD), taikoma atnaujinta programinė įranga iš esmės leidžia skambinti vaizdu ir naudoti dviejų branduolių procesorių – tikrai ne pats didžiausias naujovių kraičius, tad ką naujo iš tikro gauna vartotojas.


Na, visų pirma, „Apple“ teigia, jog prietaisas spartesnis. Tačiau spartesnis jis ne naršant internetą – darant tą kam sumąstytas – bet žaidžiant žaidimus. Iki 9 kartų didesnė sparta žaidžiant žaidimus. O ką daryti, jeigu tie žaidimai nėra svarbūs, jeigu pirkti dešimtys litų kainuojančius lenktynių stimuliatorius nėra įdomu, su prietaisu naršoma internetas ar atliekamos įmonės apskaitos, dokumentų peržiūros, jų tvarkymas. Tuomet ši deganti naujovė kaip ir užgesinama.
 

Mobilus “Real Racing 2“ žaidimas dėka naujojo procesorio nebeatrodo kaip mobilusis

Kas dar? Vaizdo skambučiai? Taip, naudinga funkcija, jei pažįstamų rate yra krūva draugų su „iPhone 4“, bei „iPad 2“ prietaisais. Taip pat, norint paskambinti būtinas „WiFi“ ryšis, todėl pilnaverčio mobilumo lyg ir nesiūlo ši galimybė.


Toliau... Kuo toliau tuo sunkiau sumąstyti, kaip dar save nuskriaustum nepasirinkęs „iPad 2“. Galinė kamera? Taip, naudinga funkcija. Ji ne tik leidžia šiuo prietaisu fotografuoti, tačiau filmuoti 720p kokybės vaizdą. Ar tai reikalinga funkcija? Tikriausiai, taip. Ar labai reikalinga? Vargu. Suprasti, kaip planšetei naudinga kamera leidžia jau parduodamas „Galaxy Tab“ modelis. Jei telefone šis sumanymas neabejotinai geras ir leidžia pagauti labai svarbių, kartais pačių įdomiausių kadrų, modelį staigiai įsitraukus iš kišenės, to „iPad“ neleis. Asmuo, kuris mėgins užfiksuoti vaizdą su tokio dydžio „fotoaparato“ ekranu pats taps tuo įdomiu vaizdeliu gatvėje.
 

Kamera planšetėje ne fotografijai, bet papildomoms programėlių galimybėms

Vienintelė naujovė, kuri pristatymo metu užkabino akį, tai modelio apsauginis „Smart Cover“ dangtelis, prisegamas su magnetais modelio krašte. Tai paprastas reikalingas sumanymas, dar kartą įrodantis – kas paprasta, tas genialu.


Kuomet su pirmuoju „iPad“ sėdi prie stalo, esi priverstas viena ranka jį maigyti, kita – laikyti. Ir ta antra ranka galop pavargsta. 680 gramų – valandą juos išlaikyti riešu ne juokai. Ta pati bėda kartojasi visur: sėdint prie stalo, ant minkštasuolio, gulint lovoje, naršant internetą parimus prie medžio – visuomet modelį teks laikyti ranka. Žinoma, galima paremti kojomis tačiau ir jos pavargsta vienoje pozicijoje ir tikrai nemalonu, kuomet dėl „iPad“ reikia gulėti „užtirpusiomis“ galūnėmis. Be to, ką jau be kalbėti apie filmų žiūrėjimą. Neretai norint pažiūrėti vaizdo įrašą, pagauni save ieškantį vietelės ant stalo atremti prietaisui ir pastatyti jį kaip monitorių. Radus tą vietą neretai bežiūrint vaizdo klipą ar filmą, tavo naujasis „monitorius“ paprasčiausiai nuslysta.
 

„iPad“ atremti į kelius nėra patogu

Dėl šios ir kitų priežasčių, magnetinis dangtelis, susilankstantis į trikampį atremti modeliui yra labai, net labai patogus sumanymas. Nebereikia atremti kojas prietaisą naudojant lovoje, nebereikia ieškoti kampų žiūrint vaizdo įrašus ir padėjus modelį ant stalo. Taip pat šis dangtelis tarnaus kaip ekrano apsauga nuo įbrėžimo. Magnetiniai segtukai leis lengvai jį prisegti ir nuimti, o tai, jog jis nedengia galinės prietaiso dalies iš prietaiso plonumo atims tik kelis milimetrus, tad net su šiuo dangteliu prietaisas bus plonesnis nei originalusis „iPad“.


Tad ką rinktis? Vėlgi, atsakymas ne vienareikšmis


Antrasis „iPad“ žinoma turi šitą naujo – kiek dailesnį ir plonesnį dizainą, dvi kameras, greitesnius žaidimus, vaizdo skambučius ir iš ties naudingą apsauginį dantelį, tačiau šios papildomos funkcijos kainuos nemenkus papildomus pinigus.


Pigiausia, „iPad“ versija su 16GB atmintine ir „WiFi“ ryšiu JAV dabar kainuoja 399 JAV dolerius. Pigiausias „iPad 2“ su tokiomis pačiomis funkcijomis JAV kainuoja 499 dolerius. Brangiausias „iPad 2“ su 3G ir 64GB atmintine valstijose kainuoja 829 dolerius. Paskutinioji kaina išties protu sunkiai suvokiama, tačiau patys pigiausi variantai prieinami, amerikiečiams juolab. Kaip gi Lietuvoje?


Lietuva, deja, negali pasigirti tokiu geru „iPad“ kainynu. Čia „iPad“ turi savybę dėl neaiškios priežasties pabrangti mažiausiai 700 lt – tiek brangiau kainuoja pigiausia „WiFi“ pirmojo „iPad“ versija oficialiuose „Apple iDeal“ salonuose. Už 1729 Lt nusipirkti tokį prietaisą brangoka ir jei jau ši kaina kiek smaugia piniginę, tokios pačios komplektacijos „iPad 2“ kainuotų jau gerokai virš dviejų tūkstančių litų. Turint omenyje, kad vienintelė iš ties naudinga naujiena magnetinis dantelis, kurį, nusipirkus pigiausią „iPad“ būtų galima pakeisti su kito gamintojo siūlomu „BookStand“ dėklu stovu už 169 lt, pamąstai: verčiau neskubėti vaikytis tų naujausių madų. Juk jos, jei visų šių argumentų negana, dar nežinia kada atkeliaus į Lietuvą.
 

„BookStand“ stovas dėklas kainuoja 169 Lt

Kaip ir minėjome, Jungtinėse Valstijose „iPad 2“ jau prekiaujama nuo šiandien, kovo 11 dienos. Kada prietaisas pasirodys Lietuvoje? Galbūt po mėnesio, galbūt vėliau. Tačiau jei tas vėliau – po kelių mėnesių, ar nenusipirks didieji „Apple“ fanai „iPad 2“ prieš pat trečiojo „iPad“ pristatymą. Apie tai jau dabar kalbama.


„iPad 3“ tema yra dar vienas kabliukas dėl kurio nevertėtų pirkti antrojo „iPad“. Teigiama, jog kompanijos „Apple“ inžinieriai išdavė paslaptį neva „iPad 2“ nėra labai įdomus. Tikrieji pokyčiai ir naujovės atkeliaus su „iPad 3“. Kokių naujų dalykėlių galima sulaukti su kitu modeliu neatskleista, tačiau teigiama, jog jis bus pristatytas dar šiemet.
 

Trečiasis „iPad“ netrukus?

Jei tai tiesa, ir šis modelis pasirodys po kelių mėnesių, geriausias sprendimas būtų rinktis „iPad 3G 16G“ dabar ir laukti trečiojo „iPad“. Pasirodžius jam, dar nebus atvėsę įspūdžiai nuo pirmojo „iPad“, bus galima ramiai laukti dar kelis mėnesius, jaustis nešiojamųjų kompiuterių maišto dalimi ir vienu iš revoliucionierių. Kuomet naujiena atpigs bus galima drąsiai „iPad“ iškeisti į „iPad 3“. Tai labai tikėtinas scenarijus, „Apple“ turi įprotį gerokai patobulinti prietaisus kas dvi versijas. Vargu ar su „iPad“ jie rinksis kitą strategiją?


Palikite komentarą
Vardas*
El. paštas