Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ dar savaitei pratęsia nemokamų tarptinklinio ryšio paslaugų teikimą savo klientams, kurie šiuo metu yra Japonijoje. Jiems priimamiesiems skambučiai ir siunčiamieji skambučiai Japonijoje ir į Lietuvą bei SMS žinutės nebus apmokestinamos nuo kovo 11 iki kovo 21 dienos. Nemokamai skambinti ir priimti skambučius Japonijoje taip pat gali „Bitė Lietuva“ klientai.
Japonija nusiaubta cunamio. Situacija išlieka kritinė |
„Atsitikus gamtos ar kitai katastrofai savo klientams visada suteikiame nemokamas ryšio paslaugas. Nelaimės ištiktoje Japonijoje esantiems mūsų klientams nekainuoja priimamieji skambučiai, siunčiamieji skambučiai Japonijoje ir į Lietuvą bei SMS žinutės. Šiuo metu Japonijoje yra penki „Bitės“ klientai“, - sakė „Bitė Lietuva“ atstovė Raminta Rimkienė.
„Tele2“ pranešė neteiksianti nemokamų paslaugų lietuviams Japonijoje, tačiau įmonės viešųjų ryšių atstovas spaudai Andrius Baranauskas patikino, jog savo klientams jie taip pat padės: „Mes bendradarbiaujame su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir prireikus, nusiųsime savo klientams reikiamus nurodymus, kaip susisiekti su Lietuvos ambasada bei kitą informaciją. Tą darėme Egipto krizės metu. Šiuo metu Japonijoje yra dešimt „Tele2“ klientų.“
Neapmokestinti paslaugų operatoriai nutarė suteikdami pagalbą tautiečiams šiuo metu įstrigusiems katastrofos ištiktoje Japonijoje. Ten bėdos prasidėjo penktadienio rytą, kuomet šiaurinės šalies dalies Ramiajame Vandenyne užfiksuotas galingas 8,9 balų pagal Richterio skalę žemės drebėjimas sukėlė cunamį, nušlavusi šalies pakrančių miestus didesniu nei 500 kilometrų per valandą greičiu.
Po šio drebėjimo ir cunamio japonai išgyveno dešimtys pakartotinių smūgių, kurių didžiausi siekė net 7 balus. Tačiau šiuo metu didžiausius sunkumus kelią Japonijos Fukušimaž-1 atominė elektrinę. Joje įvyko trys smarkūs sprogimai, bei teigiama, jog išsilydė kuro strypai viename iš reaktorių. Į aplinka patekę branduolinių reakcijų produktai bei atominis kuras nežymiai padidino radiacinį foną net už 206 km esančioje šalies sostinėje Tokijuje.
Nors šiuo metu čia radiacija pavojaus gyvybe nekelia, o aplink pačią jėgainę 20 kilometrų spinduliu žmonės evakuoti, gyventojus gelbsti tik nestiprus vėjas. Spėjama, jog situacija gali pablogėti jam sustiprėjus ir šalies gyventojai jau puolė paniškai draibstyti prekių lentynas bei ruoštis ilgai neišeiti iš namų. Tie, kas galėjo, pasitraukę į atokesnius rajonus.