Lietuvoje pristatytas pirmasis trimačio vaizdo telefonas (Foto)

Vakar vakare telefonų gamintoja LG Vilniuje pristatė naujus produktus – pirmąją kompanijos planšetę „Optimus Pad“ kartu su eile naujų telefonų. Kiekvienas pristatytas modelis yra šiuo tuo ypatingas, vienas jų – „Optimus 3D“ – yra pirmasis trimačio vaizdo išmanusis Lietuvoje.

 

„Optimus 3D“ modelio kamera turi du lęšius

Apie šį prietaisą praeitą vakarą išgirsta ir pamatyta bene daugiausia, tačiau šį kartą nepulsime į jo techninių specifikacijų jūrą. Verčiau kartu su LG kompanijos produktų vadovų Baltijos šalims Andris Drebeiniks padiskutuosime apie šio modelio ateitį. Joje nusimato gerokai išsikerojusi trimačio vaizdo technologija ir šakos sieks daugumą prietaisų. Be to, mobilieji taps šios technologijos šaknimis. Kodėl? LG paaiškino vakar.


„LG Optimus 3D“ yra svarbus kompanijos trimačio vaizdo televizoriams


Pokalbio su Andris metu beveik visą laiką diskutavome apie trimačio vaizdo technologiją, bei kaip ją galėtų paveikti jų pristatytas „Optimus 3D“ išmanusis. Tai pirmasis stereoskopinio vaizdo telefonas Lietuvoje, ne gana to, tai vienas pirmųjų prietaisų kuriame matomas 3D vaizdas be specialių akinių. Telefone įmontuoti du kameros lęšiai leidžia taip pat filmuoti 3D vaizdą, o nufilmavus galima tiesiai įkelti į „YouTube“ portalą.


Galimybė dalintis telefonu nufilmuotą 3D vaizdą „YouTube“ tinkle, tai dar viena naujiena iš LG. Kompanija pasirašė sutartį su internetinių vaizdelių gigantu ir stengsis sumažinti trimačio vaizdo deficitą internete. Tai, pasak Andris, yra vienas iš 3D technologijos stabdžių, kurį jie ketina atleisti su mobiliaisiais telefonais bei jų 3D kameromis.


„Optimus 3D“ ne vienintelis su 3D kamera


Tokio tipo kameras turintys prietaisai šiemet pristatyti du: „Optimus 3D ir „Optimus Pad“. Antrasis prietaisas ne tik vienas pirmųjų 3D vaizdą įrašančių LG kompanijos mobiliųjų įtaisų, tai taipogi jų pirmoji planšetė su 8,9 colių liečiamu ekranu. Tiesa, norint matyti trimatį vaizdą su ja, būtini akiniai ir mes nieko nelaukę paklausėme Andris paties akivaizdžiausio: ar 3D nebus pamirštas šioje planšetėje dėl būtinybės naudoti akinius? Sulaukėme įdomesnio nei tikėjomės atsakymo.
 

„Optimus Pad“ taip pat turi stereoskopinę kamerą

„Optimus Pad“ nėra svarbiausia trimačio vaizdo peržiūra, jis skirtas kitkam. Pavyzdžiui, tu keliauji, ar ne, ir pasiimi su savimi „Optimus Pad“? Gali filmuoti kelionės akimirkas, tu gali redaguoti medžiagą su „Optimus Pad“, o po to grįžęs namo ją peržiūri per savo namų televizorių, - aiškino jis, - Tu niekada nenaudosi telefono filmų peržiūrai. 4,3 colių yra per mažai žiūrėti filmams. Vis tiek bus reikalingi 3D televizoriai. Tačiau, kad jie išpopuliarėtų, reikia daugiau trimačio turinio. Juo pasirūpins „Optimus 3D“ – jis leis lengvai filmuoti ir peržiūrėti, o „Optimus Pad“ leidžia redaguoti 3D vaizdą. Kitaip tariant, tai įrankiai išpopuliarinti trimatį vaizdą televizoriuose ir didesniuose ekranuose.“


Klausant atsakymo ir linksint galvą prieš akis išniro labai panašus užsienio specialistų komentaras. Kompanija „ABI Reasearch“ atliko tyrimą po kurio paaiškėjo, jog 2015 metais 11 proc. parduotų išmaniųjų telefonų, planšečių, interneto kompiuterių bei nešiojamų žaidimų konsolių bus 3D. Kas dešimtas išmanusis prietaisas bus 3D ir tai, pasak specialistų, nulems sparčiai tobulėjantys mobilieji.


3D vaizdą leidžia naujos kartos procesoriai


„Optimus 3D“ bei „Optimus Pad“ modeliai gali filmuoti trimatį vaizdą bei jį groti dėl naujos kartos dviejų branduolių 1Ghz spartos procesorių. Jie nuo šiol bus naudojami daugelyje prietaisų, vienas jų – išmanusis „Optimus 2X“ telefonas.
 

„Optimus 2X“ dviguba atmintinė priminė asmeninius kompiuterius


Šis modelis, tai tarytum „Optimus 3D“ standartinė versija skeptikams, trimatį vaizdą laikantiems dar nesubrendusia technologija. Jie galės džiaugtis tais pačiais dviem procesoriais ir dviem darbinės atminties lustais . Būtent tai „Optimus 2X“ pristatymo metu itin pabrėžė. Pastoviai kartojama dviguba 512MB atmintinė priminė stalo kompiuterių laikus prieš tris metus bei vieną vyravusią taisyklę – į žaidimų kompiuterį dėti du gigabaitus RAM tipo atminties po „gigą“ atskirai.


Toks praktiškas patarimas leido geriau išnaudoti procesoriaus resursus. Juk kuomet kompiuteryje yra du procesoriaus branduoliai ir tuo pačiu metu jis gali atlikti dvi operacijas viskas vyksta greičiau, tačiau jeigu tas dvi operacijas tenka atlikti vienoje atmintinėje, kurios sparta nusileidžia procesoriaus, kyla grūstis.


LG kompanija labai gražiai iliustravo šią problemą. Jie pasiūlė įsivaizduoti fabriką ir sandėlį, bei konvejerį tarp jų. Viskas veikia paprastai, fabrikas, kuris buvo sutapatintas su procesoriumi, gaminančiu produktą arba atliekančiu skaičiavimus. Šis produktas konvejerių arba magistrale (komunikacijos linija, kuria siunčiami duomenys bitų pavidalu) pasiekia sandėlį – šiuo atžvelgiu darbinę atmintinę. Čia viskas vyksta laiku ir darniai, tačiau, kas nutiktų jei fabrikų skaičių padidintume iki dviejų?


Du fabrikai arba procesoriaus branduoliai ta pačia magistrale siųstų kur kas dagiau produktų, kurie galop ateitų pernelyg grietai į atminties sandėlį. Tuomet jie liktų už durų. Norėdami to išvengti LG nutarė pasiūlyti du fabrikus, du sandėlius arba du darbinės atminties lustus, su kuriais maksimaliai išnaudojamas procesoriaus potencialas.


„Tegra 2“ neaplenkė „iPhone“


To potencialo 2X modelyje yra, juk ten įmontuotas „A-9 Cortex“ skaičiavimų instrumentas. Sistema naudoja dviejų branduolių architektūrą, veikia ARM itin taupiu principu ir leidžia „Android“ operacinę sistemą – skamba kaip itin galingas derinukas, tačiau tiesa ta, jog nuo „iPhone“ telefono žaidimų ar programų prasme, sistema mažai kuo atsiplėšusi, praktiškai ji tik dabar pasivijo „Apple“ telefoną.
 

Vieno branduolio procesorius nesutukdė „iPhone 4“ tapti metų telefonu


Daug daugiau galimybių nei „iPhone“ prietaisas nesiūlo, ji leis kelias naujoves. Viena jų, parašyti didesnius skaičiukus specifikacijų lape prekių lentynoje. Kita – geriausiai atrodantys „iPhone 4“ žaidimams pasiekti „Android“. Tačiau bėda ta, jog „iPhone 4“ buvo pristatytas pernai, o jį pasivys tik netrukus. Juk neužilgo taip pat pasirodysiantis, kaip spėjama, A5 tipo dviejų branduolių procesorių naudosiantis „iPhone 5“, jis vėl atsiplėš nuo šių produktų technine prasme.


Žinoma, jei už „iPhone“ silpnesnis, dar ne blogesnis. Norint nutarti kas geriau, labai svarbu kaina. Jau leidžiama 2X modelį užsisakyti internetu už 550 eurų, todėl parduotuvėse jo kaina sieks šiek tiek daugiau nei du tūkstančius litų. Oficialus „Apple“ atstovas Lietuvoje 16GB talpos „iPhone“ versiją platina už 2899 litų. Skirtumas apie 800 litų. Dar kartą pakartokime – 800 litų. Tokia suma nubraukia visus šio modelio privalumus prieš 2X. Kainos ir kokybės atžvilgiu, verčiau rinktis „Optimus 2X“.


Palikite komentarą
Vardas*
El. paštas