„Login 2011“: Mobiliosios aplikacijos ateitis

„Login 2011“ konferencijoje Martins Liberts, „Tieto“ pardavimų direktorius Lietuvoje ir Latvijoje, katik baigė dalintis savo mintimis apie programėlių rinką šiandien ir ateityje. Tiesą sakant, pirmojoje dalyje akivaizdus dalykus pasakojęs M. Liberts ilgainiui pabudino ir mus, papasakojęs porą įdomių idėjų apie žmonių ir programėlių emocinį ryšį.

 

Mes įsimylėjome programėles

„Mes tampame emocionaliai priklausomi nuo įrenginių, - sakė Martins, - Kai einu miegoti, einu su telefonu ir miegu šalia savo žmonos ir savo telefono.“ Šie jo žodžiai pati tikriausia tiesa. Amerikoje 90 proc. 18-29 metų mobiliųjų vartotojų miega su telefonais.


Tai puikus pavyzdys, jog žmonės tampa emocionaliai priklausomi nuo telefonų. Be to, jo tai nestebina. „Anksčiau, prieš dešimt ar penkiolika metų, kai norėjau padaryti susitikimą su draugu, aš turėdavau labai nedaug susiekimo priemonių“, - prisiminė jis. „Ką mes turėjome? Laidinį telefoną ir viskas, todėl trečiadienio vakarą susitarę susitikti penktadienį dažnai to padaryti nepavykdavo, nes aš įstrigdavau kamštyje, o jis negalėjo ištukti iš kitų susitikimų. Dabar viską išsprendžia mobilieji, mes žaibiškai galime susitarti daryti bet ką.“


Dėl šios priežasties, pasak jo, žmonės įsimylėjo telefonus. Mes taip juos įsimylėjome ir M. Liberts leido sau dar drąsiau paspėlioti apie ateitį. Joje jis mato žmonėse integruotus lustus, leisiančius žmonėms tą patį ką leidžia mobilieji, tik nieko nebereikės nešioti savo kišenėse. Trys didžiosios WWW raidės bus pasiekiamos be nieko.


Ir tai labai svarbu, nes tos trys raidės simbolizuoja „Whenever“, „Wherever“ ir „Whatever“ – bet kur, bet kada ir bet ką. Tą leidžia telefonai šiandien, tą leidžia internetas ir jų programėlės, kurios kelsis į žmonių protus tik dar labiau. Kaip pavyzdį jis pateikė Jungtinių Valstijų Kovos su Gaisrais Departamento programėlę „Fire Department iPhone App 2.0“.


Ši programa žemėlapyje parodo vietas, kur kilę gaisrai ir kitos nelaimės. Žmonės mato, kad dedasi aplink ir, ne tik, gali išvengti nelaimės arba greičiau sužinoti, kas dedasi jų biure, namie, kaimynų daržinėje ir bet kur kitur, bei patys imtis veiksmų. Programa leidžia nurodyti, kokius įgūdžius turi vartotojas – pirmosios pagalbos žinios ar kitką – jis gali padėti pats. Žmonės, programėlių dėka, gali gelbėti žmonių gyvybes.


Palikite komentarą
Vardas*
El. paštas