„Login 2011“ konferencijos metu „Omnitel“ programėlių dirbtuvėse pristatyta Mobium.lt portalo redaktoriaus Antano Dapkaus ir įmonės vadovo Eduardo Šitiko „Touch Messenger“ programa profesionalų komisijos buvo pripažinta geriausia atvira verslo idėja.
„Touch Messenger“ siūlo lankstesnį bendravimą telefonu |
Konkurencija šių metų dirbtuvėse buvo nemenka, jose buvo pateikta 19 idėjų. Pirmą kartą organizatoriai dalyvavusiems pasiūlė sukurti idėjas pagal tam tikras temas. Artėjančio krepšinio čempionato proga buvo pateiktos 6 idėjos, 5 idėjos buvo sugalvotas „Ežio programėlė jaunimui“ tema, o „Touch Messenger“ idėja grūmėsi aršiausioje atviros verslo idėjos kategorijoje. Čia buvo pristatyta 8 idėjos programoms.
Laurus „Touch Messenger“ programėlė nuskynė pasiūliusi naują būdą susirašinėti mobiliaisiais telefonais. Programa leidžia atsisakyti konkretaus ir nelankstaus rašymo būdo klaviatūra bei iškeisti jį į komunikaciją pirštų piešiniais.
Programos autoriai įsitikinę „Touch Messenger“ privalumais. Ji leidžia susirašinėti patogiau, intuityviau, lanksčiau, bei žaismingiau. „Daugelis žmonių tiesiog mėgsta palaikyti ryšį pastoviai ir rašo vienas kitam bereikšmes žinutes, - sakė idėjos koncepciją sumanęs Antanas, - tačiau tradicinis susirašinėjimo būdas jiems jau pabodęs. Mes siūlome rašyti lanksčiau bei savo mintims pasiūlyti daugiau emocijos. Vien šypsenėlė, prie kurios pridedamos iškeltos rankos atrodo kur kas smagiau“.
„Taip pat programa pravers studentams, moksleiviams bei verslo atstovams“, - tęsia pašnekovas, - „Touch Messenger“ leidžia be vargo siųsti chemijos lygtis, matematines lygtis bei vaizdingiau perduoti emocijas – viską ko su tradicine klaviatūra neatliksi.“
Autorių teigimu, būtent liečiamų įtaisų klaviatūra pakišo mintį šiai programai. Anot jų, klaviatūra buvo sukurta mygtukams, bet ne liečiamiems ekranams. Dėl šios priežasties liečiamame telefone programa yra tarytum svetimoje terpėje. Ja naudotis nepatogu, raidės ir simboliai nėra lankstūs informacijos perteikimo būdai ir nepaisant to mygtukai karaliauja, taip stabdydami komunikacijos evoliuciją.
Žinoma, bandymų pakeisti mygtukus liečiamuose ekranuose buvo, tačiau paklausti apie panašias programas, jiedu mano, kad jų idėja skiriasi nuo kitų. Kaip pavyzdį Antanas pateikė programą „Doodle Messenger“. Ji taip pat leidžia susirašinėti vaizdu. Visgi, su šia programėle parašyta žinutė išsaugoma ir siunčiama el. paštu kaip paveikslas o pašnekovų nuolatinis tarpusavio ryšys nepalaikomas. Taip pat jie užsiminė apie „Nintendo DS“ konsolės programą „Picture Messenger“ – dar viena panaši programa, tačiau čia rašyti naudojamas ne pirštas, o pieštukas, kuris nėra tam itin patogus. Šiuo atžvelgiu, „Touch Messenger“ tikslas būti ypač patogia ir paprasta programa.
„Programos vartotojai net neprivalės užsiregistruoti“, - sakė Eduardas, jo galvoje gimė techniniai programos sprendimai: „Ne paslaptis, kad vartotojai nemėgsta net nesudėtingų registracijos procedūrų. Todėl mūsų programa vartotojai galės naudotis nesiregistruojantis. Vartotojų registracija reikalinga tik papildomiems pranešimo siuntimo būdams, kai programa per interneto sujungimą turės apsikeisti informaciją su pranešimų serveriu.“
Programėlė šiuo metu yra alfa stadijoje. Po 45 dienų bus pristatyta pirmoji bandomoji „Touch Messenger“ programos versija. Autoriai tikisi, jog pristatę programėlę bei įrodę jos naudą, ateityje pasiūlys papildomą susirašinėjimo būdą. „Yra interneto žinutės, yra SMS, daugialypės žinutės. Kaip papildomą bendravimo galimybę mes norime pasiūlyti liečiamas žinutes“, - sakė Antanas.