Uždraudus rašyti už vairo, rašančiųjų padaugėjo 12 proc.

Rašymas už vairo –tarsi slidinėjimas nuo stataus kalno užsimerkus. Visgi, nepaisant to, įstatymo draudimai žmonių nuo šio mirtino įpročio neatbaido. Australijoje uždraudus rašyti SMS žinutes už vairo, rašančiųjų skaičius išaugo 12 proc. ir dabar net 45 proc. šalies gyventojų prisipažino tą darantys.
 

Rašymas už vairo nukreipia dėmesį nuo kelio

Prisipažinusių pasiteisinimai panašūs: 41 proc. jų mano, jog jie per daug užimti sustoti šalikėlėje ir parašyti SMS, o 24 proc. jų teigia, kad rašymas už vairo tapo jų įpročiu. Visgi, paklausus, ar jie patys jaustųsi maloniai vežami trumpąsias žinutes rašančio vairuotojo, net 89 proc. respondentų prisipažino to nenorintys.


Tokie apklaustųjų nuogąstavimai, žinoma, nėra iš piršto laužti. Virginijos valstijos „Tech Driving“ instituto 2009 metais atlikto tyrimo duomenis, rašant žinutes tikimybė patekti į avariją išauga 23 kartus, tai pavojingiau už vairavimą neblaiviam. Neblaivus žmogus avarinės situacijos metu automobilį važiuojantį 60 km/h sustabdyti gali per pusantro metro atstumą, o rašant žinutes už vairo stabdymo kelias išauga iki daugiau nei 7 metrų.


Dar keisčiau, jog žmonių tokia informacija nepasiekia tinkamai. Po tyrimo Australijoje paaiškėjo, jog 91 proc. vairuotojų žino – vairuoti ir rašyti SMS negalima, tačiau įdomiausia, jog 2010 metų sausį 96 proc. apklaustųjų žinojo tą patį ir po metų socialinės reklamos 6 proc. žmonių pamiršo draudimą. Tai įrodo seną tiesą, norint ką nors išmokti pirmiau reikia pačiam tai patirti.


Su tokiu teiginiu sutiko net 83 proc. apklaustųjų. Jie prisipažino, kad apie rašymą už vairo pagalvotų du kartus dažniau, jei šeimos narys, ar šeimos draugas dėl šios priežasties butų patekęs į avariją. Moterys taip pat pasirodė jautresnės, 88 proc. jų po tokio išgyvenimo atsargiau rašytų už vairo, tos pačios nuomonės vyrų buvo 77 proc.


Palikite komentarą
Vardas*
El. paštas