Mažiausias pasaulyje mobilusis telefonas - MODU
Jau greitai bus pradėtas pardavinėti mažiausias pasaulyje mobilusis telefonas. Svarbiausia jo savybė – neišsenkančios galimybės keistis.
Izraelio inovacijų bendrovę „Modu“ 2007 m. įkūrė žinomas išradėjas Dovas Moranas. Būtent jis sugalvojo ir sukūrė pirmąjį USB atmintuką, įkūrė ir vadovavo bendrovei „M-systems“, kurią po minėtos sėkmės 2006 m. nupirko korporacija „ScanDisk“.
Iš šio sandorio pelnęs 1,6 milijardo dolerių, Moranas nepasitraukė poilsio, o ėmėsi karščiausios pastarųjų metų temos – mobiliųjų telefonų. Ir rezultatas, kurį jo bendrovė pasiekė per dvejus gyvavimo metus, gana įspūdingas. Artimiausiais mėnesiais prekyboje pasirodys modulinis mobilusis telefonas„Modu“ – tiesa, kol kas tiktai Izraelyje. Kokia šio naujo modelio esmė?
Visų pirma, šis telefonas labai kompaktiškas – netgi lyginant jį su moderniausiais „kolegomis“. Tačiau svarbiausia – jis sudarytas kaip „konstruktorius“. Pagrindinis modulis užtikrina tai, ko būtinai reikia mobiliajam telefonui, – GSM ryšį. Jis kiek mažesnis už plastikinę banko kortelę, nors truputį storesnis, ir tesveria 40 g. Jame yra ekranas, įmontuota 2 GB atminties, galima naudotis GPRS tinklais ir yra 7 valdymo mygtukai, trūksta tik skambučio ir vibruojančio skambučio. Žodžiu, jei jį laikytume atskiru telefonu, jis būtų mažiausias pasaulyje. Bet tai tik pradžia.
Įdomiausia „Modu“ ypatybė – galimybė iš esmės pagal savo skonį (ir poreikius) keisti jo funkcijas (ir išvaizdą). Šiam tikslui atskirai bus parduodami papildomi moduliai. Tai gali būti skirtingai atrodantys įvairios paskirties moduliai, galintys paversti telefoną kuo tik nori: nuo žaidimų pulto iki GPS navigatoriaus, nuo įrenginio verslininkams iki... iki to, ką tik pajėgsite įsivaizduoti. Modulius keisti visiškai paprasta.
Gamintojai žada, jog „Modu“ bus atviras patobulinimams. Kitos bendrovės galės kurti naujus savo prekės ženklo modulius, kurie galės keisti šį telefoną, ir taip mažiausiomis išlaidomis pasiūlyti įrenginį įvairiausiai auditorijai. Atrodo, mūsų laukia „mobiliosios evoliucijos“ šuolis!