Vakar vykusiame „Nokia“ išmaniųjų N8, C7 ir E7 modelių pristatyme dalyvavo vieno iš naujųjų modelių vyriausiasis dizaineris Tomas Ivaškevičius. Jis pats pristatė savo C7 kurtą modelį. Po prezentacijos pakalbinome tautietį, jau devynerius metus gyvenantį Suomijoje.
- Iš kur kilęs? Kur augęs?
- Aš gimiau Klaipėdoje. Augau Kretingos rajone esančiame Kviecių kaime. Mano tėvai turėjo karvių. Pamenu kaip aš vasarą šienaudavau. Man patiko tokie darbai, anuomet susirinkdavo visa šeima ir mes nuotaikiai kibdavome į darbą.
- Vaikystėje piešdavai automobilius. Ar tai padėjo rasti savo pašaukimą?
- Nevisai. Kuomet piešdavau automobilius, aš net nežinojau, kad užsiiminėju dizainu. Tą darydavau, nes man tai patikdavo. Aš kopijuodavau automobilius ir tai man padėjo išmokti piešti. Man labai patiko piešti rusiškus automobilius – „Volga“, „Maskvich“.
- Kodėl nutarei iškeliauti būtent į Suomiją?
- Taip jau nulėmė gyvenimas. Mano dailės mokytoja kai aš baigiau dvyliktą klasę parekomendavo keliauti į Suomiją ir įstoti į menų mokyklą. Suomijoje yra specialios mokyklos, jose 1 metus gali užsiiminėti įvairia veikla ir išsiaiškinti kas tau patinka. Baigęs šią mokyklą įstojau į LAHTI Taikomųjų Mokslų Universitetą. Tai pati geriausia dizaino mokykla Suomijoje. Ten studijavau dizainą.
- Kaip tau pavyko įsidarbinti „Nokia“ kompanijoje?
- Suomijoje didelės kompanijos atvažiuoja į universitetus ir daro bendrus projektus. Aš gavau projekto pasiūlymą kai buvau trečiakursis. „Nokia“ paprašė manęs sukurti ateities komunikacijos prietaisų viziją. Kompanijai patiko mano darbas ir jie pakvietė mane dirbti drauge. Savo diplominį darbą padariau bendradarbiaudamas su „Nokia“.
- Pristatymo metu minėjai, jog C7 kūrei pusantrų metų. Kaip nuspėjai šiandienos tendencijas?
- Mes dirbame su profesionalų komanda. Turime analitikus, jie tiria rinka ir planuoja darbus į priekį. Kiekviena kompanija laikosi panašios strategijos. Aš atlikau modelio dizaino darbus, taip pat dirbau su inžinieriais. Jie rūpinosi savo sritimi, aš savo.
- Minėjai, jog kuriant prietaisą tekdavo nutarti ir priimti bendrus sprendimus kaip komandai. Ar šis modelis turi detalių, kurios yra tik tavo paties sumanymas?
- Taip. Priekyje virš ekrano esantis garsiakalbio kampai yra lenktos formos. „Nokia“ čia norėjo tiesių linijų, tačiau aš įkalbėjau juos pasirinkti tokį sprendimą. Taip pat yra mano sumanymas pašalinio triukšmo atėmėjo mikrofoną įtaisyti žemiau dangtelio gale. Tokios smulkmenos labai svarbu.
- C7 turi specialų „Gorilla“ stiklą. Jis itin atsparus mechaniniam stresui. Internete nemažai vaizdų, kaip su rašikliu telefonų ekranai yra daužomi, tačiau jiems nieko nenutinka. Ar galėtum pademonstruoti tai su C7?
- Šiame prietaise naudotas „Gorilla“ stiklas, jis labai tvirtas ir šį prietaisą sudaužyti nelengva. Žinoma, jei labai pasistengsi sulaužysi bet ką. Kaip telefonų stiklai daužomi rašikliu esu matęs internete, tačiau su savo C7 to padaryti negalėčiau. Jis mano kūdikis.
- Kokie ateities planai? Naujas modelis?
- Ne. Aš perėjau į kitą „Nokia“ dizaino padalinį. Privalau žiūrėti plačiau nei telefonų modeliai. Dabar kursiu „bluetooth“ ausinių dizainą.