Mobiliojo pasaulio tendencijas I.Laursas pristatys Davoso forume

Kitą savaitę lietuvių plėtojamo mobiliųjų programų portalo „GetJar“ įkūrėjas ir vadovas Ilja Laursas Davose ves dvi tarptautinio Pasaulio ekonomikos forumo sesijas, kuriose įtakingiausi pasaulio verslininkai, investuotojai bei mokslininkai diskutuos apie tai, kaip mobiliosios technologijos keičia verslą ir visuomenę.


Prieš 40 metų įkurta ne pelno organizacija „Pasaulio ekonomikos forumas“ labiausiai žinoma dėl pagrindinio kasmetinio susirinkimo Šveicarijos Davoso miestelyje, į kurį atvažiuoja įtakingiausi savo sričių atstovai.


Visgi forumo veikla neapsiriboja vien didžiuoju susitikimu Šveicarijoje – prisijungti prie organizacijos veiklos pakviesti asmenys turi galimybę dalyvauti daugybėje mažesnių susirinkimų įvairiose šalyse.
I. Laurso teigimu, suvažiavimas Davose yra didžiausias ir žiniasklaidai labiausiai matomas Pasaulio ekonomikos forumo renginys, tačiau didesnė dalis veiklos bei darbų vyksta visus metus. Pavyzdžiui, I. Laursas jau lankėsi viename organizacijos renginių Kinijoje. Vis dėlto praėjusią vasarą prie forumo veiklos prisijungti pakviestas „GetJar“ vadovas kitą savaitę savo mintis dėstys ir pagrindiniame pasaulio lyderių susitikime.


Mobilioji karta


I. Laursas DELFI pasakoja Davose vesiantis dvi diskusijų sesijas. Pirmosios sesijos metu „GetJar“ atstovas kalbės apie tai, kokią įtaką greitėjantis ir paprastėjantis bendravimas įvairiais ryšio kanalais daro verslui, finansams bei ateities tendencijas norintiems įžvelgti investuotojams.


Pašnekovas atkreips dėmesį į tai, kad įvairūs socialiniai tinklai bendravimą daro efektyvesnį – pavyzdžiui, bendraudami telefonu ar net gyvai, informaciją vienu metu galime skleisti tik vienam ar keletui žmonių, o socialinės interneto technologijos leidžia transliuoti žinią šimtams ar net tūkstančiams asmenų vienu metu. Tai, pasak I. Laurso, lemia, kad kompanijoms tenka visiškai peržiūrėti savo rinkodaros strategijas, kadangi apsikeitimas informacija – tiek gera, tiek bloga – dabar įgyja naują pagreitį.


„GetJar“ vadovas Davose kalbės ir apie tai, kad per pastarąjį dešimtmetį prie interneto pagaliau prisijungė besivystantys regionai – Azija, Afrika ir kt.


„Anksčiau 95 proc. interneto vartotojų gyveno išsivysčiusiose Vakarų rinkose. O besivystančių regionų gyventojams kompiuteriai buvo per brangūs, nebuvo gerai išplėtotos ryšio infrastruktūros. Bet dabar padėtis visiškai pasikeitė – nebrangūs telefonai bei mobilusis internetas lėmė tai, kad prie interneto prisijungė milijardai naujų vartotojų. Netgi jų interneto samprata skiriasi nuo mūsiškės – besivystančiose rinkose mobilusis telefonas dažnai yra pirmoji vartotojo pažintis su internetu. Ten vystosi kitokia interneto paradigma. Pavyzdžiui, Vakaruose patekimą į tam tikrą tinklalapį suprantame kaip adreso suvedimą į naršyklę, o Indonezijoje vartotojai į tinklalapį patenka per jo programą telefone. „Facebook“ jie supranta ne kaip „www.facebook.com“, o kaip „F“ mygtuką telefone“, - dėsto I. Laursas.


Pasak jo, verslas turės reaguoti tiek į naujus interneto vartotojus, tiek į jų naujus interneto vartojimo būdus.


Tarp kitų I. Laurso pranešimo temų bus ir technologijų progresas bei nauji išradimai. Pavyzdžiui, pastaraisiais metais vis dažniau kalbama apie išplėstosios realybės (angl. augmented reality) technologijas, suteikiančias mūsų matomai tikrovei tam tikrą „skaitmeninį sluoksnį“. Tarp tokių pavyzdžių galima minėti programas, iškart suteikiančias informacijos apie telefono kameros matomus pastatus, užrašus ar net žmones. „Galbūt netrukus nukreipę telefoną į žmogaus veidą iškart pamatysime jo naujienas iš „Facebook“ ar kitą informaciją apie jį“, - sako I. Laursas.


Paskutinis pirmosios jo sesijos punktas bus skaitmeninė karta. Net kelių metukų mažyliai jau pradeda naudotis skaitmeninėmis technologijomis ar internetu, žaidžia ir mokosi lietimui jautriuose ekranuose, net nekalbant apie tai, kad vyresni vaikai yra įgudę interneto, socialinių tinklų ir kt. vartotojai, o mokymui pradedamos naudoti nebe knygos, o planšetiniai kompiuteriai.


Antrosios sesijos metu I. Laursas kalbės siauresne, mobiliųjų technologijų ir mobiliojo gyvenimo būdo tema. „GetJar“ vadovo teigimu, telefonai pamažu keičia televizorius bei kompiuterius, o portalo lankytojų tyrimo duomenimis, 70 proc. vartotojų šiuo metu praleidžia daugiau laiko naudodamiesi telefonu nei kompiuteriu ar televizoriumi kartu sudėjus.


Vertingi kontaktai


Pasak I. Laurso, Pasaulio ekonomikos forumas vadovaujasi griežtais dalyvių atrankos kriterijais – šitaip siekiama užtikrinti renginio „kokybę“. Prie forumo veiklos prisijungti galima tik sulaukus asmeninio kvietimo. Tačiau nors oficialiai forumas yra ne pelno organizacija, pašnekovo teigimu, dalyvavimas jo veikloje verslui kainuoja didelius pinigus, o nemokamai kviečiami nebent politikai.


I. Laursas sako, kad dalyvavimas tokioje veikloje atveria įspūdingų ryšių mezgimo galimybių, be to, šitaip galima prisidėti ir prie globalių problemų sprendimo. Tad „investicijos“ į dalyvavimą Pasaulio ekonomikos forume paprastai atsiperka tiek finansiškai, tiek moraliai.

nuotr. A. Solomino


Palikite komentarą
Vardas*
El. paštas