Samsung Galaxy SIII: ko būtent mes laukiame?
Autorius: Vladimir Čekurišvili
 
Samsung Galaxy SIII: ko būtent mes laukiame?

Štai jis – nuostabus ir nepakartojamas Galaxy SIII.

Vienas laukiamiausių šio pusmečio išmaniųjų telefonų – Samsung Galaxy SIII – netrukus pasirodys Lietuvoje. Jau nebeliko spekuliacijų nei dėl tikrojo jo dizaino, nei realių techninių galimybių. Taigi užduokime sau klausimą – ko mes taip laukiame?
 
Dizainas

Kiek keistoka, bet SGSIII labiau primena Galaxy S, nei Galaxy SII.

Nors Galaxy SIII ekranas ženkliai sustambėjo palyginus su Galaxy SII (4,8“ vietoj 4,3“), tačiau atrodo jis pakankamai kompaktiškai – naujasis Galaxy tik šiek tiek platesnis nei SII. Korpusas pagamintas iš kokybiško plastiko, pažįstamo mums dar nuo SII laikų – plonas, bet patvarus. Telefonas pristatytas dviem spalvom – tamsiai mėlyna bei balta.
 
Lyginant jo storį su SII, pastarasis tik 0,1 mm plonesnis, todėl yra sunku teigti, jog Galaxy SIII bent kiek pralošia.
 
Mygtukų skaičius ir realizacija mažai skiriasi nuo SGSII. Power mygtukas pateiktas ant šono, tačiau prie šio fakto galima greitai priprasti.
 
Ekranas

Įspūdingas ekranas nepalieka abejingų.

Štai kur jaučiasi tikroji pažanga – ekranas žymiai geresnis nei SGSII. Galaxy SII (savo laikais Samsung flagmanas) turi 4,3“ ekraną su 800x480 taškų rezoliucija, naujasis Galaxy – 4,8“ ir 1280x720 taškų rezoliuciją, kas sudaro net 306 taškų per vieną kvadratinį colį. Kadangi nustatyta, jog užtenka 300, kuomet žmogaus akis jau neatskiria atskirų taškų, SGSIII ekranas atrodo puikiai. Ekrano ryškumas ir apšvietimas tikrai geri, o Pentile technologija nedrasko akies.
 
Patį ekraną saugo Corning Gorilla Glass 2 stiklas, kurio dėka telefonas atrodys kaip naujas ir po metų naudojimo, ir po dviejų.
 
Aparatinė dalis

Operatyviosios atminties galėtų būti ir 2GB, tačiau ar tikrai to reikia?

Pateikti parametrai patenkins net reikliausią pirkėją – keturių branduolių Exynos procesorius ir 1 GB operatyviosios atminties, o taip pat Mali 400MP grafika (tiesa tokia pat buvo ir antrame Galaxy, bet šis procesorius tikrai nesilpnas).
 
Tokių parametrų užtenka, kad Android 4 grafinė aplinka veiktų be jokių priekaištų, o mėgstantys pažaisti galėtų pasimėgauti pačiais naujausiais žaidimais.
 
Galaxy SIII atkeliaus su 2100 mAh baterija, kurios turėtų užtekti porai intensyvaus naudojimo dienų. Pasirinkimui bus pateikti trys telefono variantai: 16, 32 ir 64 GB atminties, o taip pat yra microSD lizdas – tai reiškia, jog galėsite nešiotis su savimi visą savo mediateką.
 
Žinoma, Samsung Galaxy SIII turi Wi-Fi 802.11n, GPS, Bluetooth ir NFC. Jeigu Bluetooth funkcija yra pakankamai naudojama, tai NFC dar nerado savo vietos Lietuvoje.
 
Kameros megapikslelių skaičius nepasikeitė nuo SGSII laikų, tačiau pati optika kažkiek pagerinta. Bet, žinoma, svarbiausia ženkliai patobulinta programinė dalis, kurios dėka nuotraukos gaunasi kur kas geresnės kokybės.
 
Programinė dalis

Galaxy SIII + Android 4 + TouchWiz = tobulumo link.

Naujame Galaxy veikia Android 4 operacinė sistema (kitaip būtų keista). Taip pat galima pasimėgauti originalia Samsung TouchWiz aplinka. Ekranas atrodo gyvai ir įspūdingai.
 
Atsirado įvairių gestų palaikymas. Taip pat telefonas išmoko stebėti vartotojo žvilgsnį. Ši funkcija leidžia telefonui automatiškai keisti ekrano apšvietimą tik tada, kai vartotojas nežiūri į ekraną. Taip pat telefonas prasuka ekraną, kai pastebi, kad žiūrite į ekrano apatinę dalį.
 
Išvados

Ką gi, naujasis Samsung Galaxy SIII palieka pačius geriausius įspūdžius – gražus didelis ekranas, galinga aparatinė dalis, puikiai veikianti programinė aplinka. Pats dizainas gali kiek nuvilti savo paprastumu, tačiau medžiagos kokybiškos, tad priekaištų nėra.
 
Taigi, ar verta jo laukti ir apie jį svajoti? Tikrai taip, tačiau viską lems telefono kaina. Prasidėjus pardavimams, telefonas kainuos apie 2000 Lt. Kaina tikrai nėra žema, tuo labiau, Samsung sumažino kitų savo flagmanų Galaxy Nexus ir Galaxy Note kainas. Vertas Galaxy SIII tos sumos ar ne – atsakykite sau patys.
 
 
Šaltiniai:
www.3dnews.ru

Palikite komentarą
Vardas*
El. paštas