Prognozės dėl iPhone: po penkerių metų
Prognozės dėl iPhone: po penkerių metųValandų valandas galime ginčytis dėl geriausio išmaniojo telefono titulo, rinktis pačią patogiausią mobiliąją operacinę sistemą, mėtytis argumentais už iOS, Android ar Windows Phone, tačiau vienas faktas išlieka nepasikeitęs. Prieš penkerius metus JAV prasidėjo pirmojo iPhone, kuris apvertė mobilųjį pasaulį ir visą industriją, pardavimai. Šia proga mes nusprendėme prisiminti ankstyvas prognozes dėl Apple, kurias 2007 metais noriai skelbė žymūs analitikai ir stambių kompanijų vadovai.


 
Pats pirmas dar 2006 metais pasisakė kompanijos Palm vadovas Ed Colligan:
„Mes keletą metų dirbome ir mokėmės tam, kad galėtumėme sukurti šiuolaikinio telefono koncepciją. Vaikinai, kurie gamina kompiuterius, net nesistengė to daryti.“.Kur dabar kompanija Palm? Neklauskite, mes patys nežinome. Toliau pateikiame CNET redaktoriaus Michael Kanellos, kuris pastoviai pranašavo Apple žlugimą, prognozę:
„Aš girdėjau, jog Apple planuoja išleisti savo telefoną. Tai bus didžiausia Apple klaida... Iš pradžių, naujojo įrenginio pardavimai bus aukšti, tačiau vėliau jie kris ir naujasis telefonas užims savo vietą lentynose kartu su įvairiomis kameromis, bevieliais skirstytuvais ir kitais potencialiais hitais... iPod‘as, kuris pasirodė 2001 metais, išsprendė svarbiausias MP3-grotuvų rinkos problemas. Įmonei Apple nepasisekė – mobiliųjų telefonų rinka tokių problemų neturi. Šiuolaikiniai telefonai – tai ne pilkos baidyklės, tai kieti įrenginiai. Tikrai kieti.“.Matthew Lynn, Bloomberg analitikui, kategoriškai nepatiko tai, ką Apple pavadino savo pirmuoju telefonu:
„iPhone – tai elitinis niekutis, kurį nusipirks tik keletas pamišėlių. Apple neturi nei vienos galimybės padaryti bent kiek įtakos mobiliųjų telefonų rinkai. iPhone nusipirks tik keli įmonės gerbėjai, bet šitoj industrijoj jis ilgai neužsiliks.“.Kompanijos Microsoft vadovas tiesiog nusijuokė, kai žurnalistai jam uždavė klausimą dėl iPhone:
„iPhone – pats brangiausias pasaulyje telefonas ir jis nepatiks verslo vartotojams, nes neturi mechaninės klaviatūros. Tai nėra pats geriausias įrenginys dirbant su elektroniniu paštu. Aš žiūriu į jį ir suprantu, jog man patinka mūsų strategija. Net labai patinka.“.Microsoft vyriausiasis marketingo direktorius Richard Sprague savo bosui pareiškė visišką palaikymą:
„Negaliu patikėti gandais apie iPhone. Aš nustebęs, jog kažkam šis daiktas gali būti reikalingas. Prašau, atsiminkite šią mano frazę ir prisiminkite ją už dviejų metų ir jūs įsitikinsite, jog mano prognozės išsipildė.“.

Mes įsiminėme ir prisiminėme šias prognozes ne po dviejų metų, bet po penkerių. Artėja iPhone 5 anonsas, bet ar kas nors išdrįstų dabar prognozuoti?
 
Vladimir Čekurišvili
Šaltinis: iphones.ru

Palikite komentarą
Vardas*
El. paštas