„Android“ sparčiai populiarėja Šiaurės Amerikoje, tuo metu „iPhone“ plinta pasauliniu mastu

Parengė: Antanas Dapkus

„iPhone“ ir „Android“ sistemų populiarumas auga nežmonišku greičiu, pirmajame šių metų ketvirtyje šių dviejų platformų gamintojai pardavė 25 proc. visų parduotų išmaniųjų telefonų pasaulyje. „Google I/O“ konferencijos metu praėjusią savaitę, „Google“ pranešė, aktyvuojanti 100 000 „Android“ įrenginių per dieną. Tačiau per paskutiniuosius trejus metus „Apple“ pajėgė parduoti net 85 milijonus „iPhone“ ir „iPod“ įrenginių su „iPhone“ operacine sistema.
 
Ši informacija skamba išties įspūdingai, visgi vertėtų atkreipti dėmesį į keletą tyrimo keblumų. Parduoti ir naudojami telefonai – tai du skirtingi rodikliai. Pavyzdžiui, „Apple“ nesiteikia atskleisti, kiek iš jų parduotų „iPhone OS“ prietaisų yra dar naudojami, koks „iPhone“ ir „iPod“ pardavimų santykis, ar koks geografinis šių prietaisų paplitimas.
 
Lentelėje apačioje pateikiama ne pardavimų rezultatai per ilgą laiko tarpą iš gamintojų, bet kompanijos „AdMob“ surinkta informacija iš internatinės mobiliųjų telefonų reklamos (lentelėje 1 atitinka milijoną). Pateikiamas prietaisų skaičius, nors kartą pareikalavęs reklamos iš „AdMob“ sistemos 2010 metų gegužę.
Viršuje pateikta lentelė lygina „iPhone“ ir „Android“ sistemų paplitimą JAV ir pasauliniu mastu. Jungtinėse Valstijose šiuo metu naudojama 10,7 milijonų „iPhone“ telefonų, „Android“ ten šiuo metu naudojama 8,7 milijonų įrenginių. Jei įskaičiuojami ir „iPod“ su „iPad“, santykis tarp „iPhones OS“ ir „Android“ išauga iki 2:1.
 
Pasauliniu mastu, „iPhone“ populiarumas dar didesnis – pasaulyje naudojama pusketvirto karto daugiau „iPhone“ įrenginių, nei „Android“. Tačiau tai niekuo neypatingi rezultatai, kadangi JAV ir kitos aplinkinės šalys pasiglemžusios tik 49 proc. „iPhone OS“ telefonų, „Android“ Šiaurės Amerikoje pardavusi 75 proc. savo gaminių.
 
Taip pat vertėtų įsidėmėti, jog šie duomenys pateikiami tik „AdMod“, pagal tai, kaip šią sistemą naudoja minėtieji prietaisai. Šie duomenys tik atspindi realią situaciją.

Palikite komentarą
Vardas*
El. paštas